banner851

banner955

NE GÜNLERE KALDIK!

Düzce’de sabah ve akşam saatlerinde trafiğin yoğunlaştığı noktalarda kural ihlali yapan sürücülere ‘dur’ demek için emniyet ekiplerinin denetimi sıklaştırması bekleniyor. Özellikle kameralı kontrolün olmadığı yollarda emniyet şeridini kullanmaktan çekinmeyen kural tanımazlar arasında otobüs ve okul servisi şoförlerinin olması ise ‘Ne günlere kaldık!’ dedirtiyor.

Asayiş 21.12.2021, 18:17
4066

Düzce’de kurallara uymayı değil ihlal etmeyi adet haline getiren sorumsuz sürücüler yüzünden trafik allak bullak olmaya devam ediyor.

Gidecekleri yere 5 dakika daha erken varmak için emniyet şeridini kullanmaktan çekinmeyenler yine vatandaş kamerasına takıldı. Bahçeşehir-Düzce bağlantı yolunda akşam saatlerinde oluşan yoğun trafikte beklemeye tahammül edemeyen kendini bilmezler arasında okul servisi ve sürücü kursu gibi eğitim kurumlarına bağlı taşıtları kullananlar ile belediye otobüsü şoförlerinin olması ise ‘Pes’ dedirtti.

Trafik ışıklarının kırmızı yandığı anlarda emniyet şeridinden hızla geçen araçları görüntüleyen tepkili vatandaş, Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdiği ihbarda şu ifadeleri kullandı:

“Bağlantı yolunda her akşam bu şekilde emniyet şeridini ihlal edenler var. İçlerinde okul servisi, belediye otobüsü ve sürücü kursu araçlarının direksiyonuna geçen şoförler olması gerçekten düşündürücü. İyi örnek olması gereken şoförlerin kötü örnek olduğu Düzce’de acil olarak akşam trafik denetimleri başlamalı. Emniyet ekipleri bu ihlalleri cezalandırmalı ki caydırıcı olsun. Acil bir durum olsa itfaiye ya da ambulans bu sorumsuzlar yüzünden emniyet şeridini kullanamayacak.”

Okul servisi ve belediye şoförlerine kurallara uymaları ve yolcularla daha iyi iletişim kurmaları için sık sık eğitim seminerleri düzenlendiği bilinirken, yaşanan bu manzara bilinçlendirmenin de bazıları için fayda sağlamadığını gösterdi.

Öte yandan 2021 yılında emniyet şeridini ihlal etmenin cezası bin 339 TL olarak uygulanıyor.

Yorumlar (14)
Hayri 12 ay önce
Karayolları adam gibi yolları genişletin
Egaai 12 ay önce
Bunlar kendini bilmez öküzler bunlara ne kadar eğitimde versen öküz öküz dur ahada söylüyorum polis çalışmıyor polis çalışsa bunlar biraz düzelir polis bunlari görüyor ama ceza yazamıyor çünkü yapmasınlar diye yukarıdan talimat gelmiştir
Denetim yapın bunları!!! 12 ay önce
Bu sabah şahit oldum çoban kavşağına kervan yönünden geliyordu akçakoca istikametine dönecekmiş gibi sağdan gidip ara yere ışıkların önüne girdi 3.şerit yaptı bunları denetleyen yok mu?
Vatandaş 12 ay önce
Adı üzerinde uğur böceği hizmette sınır yok
Süper 12 ay önce
Akçakoca yolundan fen lisesine dönülen kavşakta kaç zamandır kırmızı ışık ampülleri kesik yanmıyor bakan bile yok ama oradaki reklam tabelasında düzce ödül almışmış süper yaaa harika yollar olduğu gibi su çukuru dolu yolun ortasında direk var var oğlu var
Halk 12 ay önce
Şöförlerin gerek şehir içi gerek şehir dışı bir gidişleri yola atlayışları var anlatamam sefer saatleri az geliyor yoksa nereye yetişmeye çalışıyorlar yetişmeye çalışırken halkın canını hiçe sayar hareket yapmaları hoş değil lütfen dikkatli olalım
adamın teki 12 ay önce
trafik uyuma, denetim yap.
Trafik şube mudure 12 ay önce
Oncü o zaman akşam saatlerinde yandaş SAFIR OKULUNN onune gitde bak.3 4 sira olmuş araclar.hicmi trafik gecmiyo ordan.Yardakcilar durakda 2 dk aracdan birini indirdi siye hemen foti çekerler.SAFIRIN ONÜ anababa gunu her akşam..trafikcilwr uyuyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız