banner851

banner614

NE MUAYENESİ VAR, NE DE SİGORTASI…

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatı üzerine polis ve jandarma ekipleri, öğrenci taşıyan servis araçlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, küçük öğrencileri taşıyan bir servis aracının evraklarının eksik olduğu tespit edildi. Minibüs trafikten men edilirken, araç sürücüsüne ise idari para cezası uygulandı.

banner619
Asayiş 15.09.2021, 22:36 17.09.2021, 14:47
4607
NE MUAYENESİ VAR, NE DE SİGORTASI…

Düzce Valisi Cevdet Atay talimat verdi, polis ve jandarma ekipleri il genelinde harekete geçti. Düzce genelinde öğrenci taşıyan servis araçlarına yönelik birçok noktada denetim yapıldı. Jandarma Trafik Timleri tarafından yapılan denetimlerde, bir servis minibüsünün trafik sigortası ve araç muayenesinin olmadığı tespit edildi.

Jandarma trafik ekipleri servis minibüsünü trafikten men ederken, sürücüsüne de idari para cezası uyguladı. Küçük öğrenciler ise, bölgeye çağrılan başka bir servis minibüsü ile okullarına gönderildi.

Konu ile ilgili Düzce İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm paydaş ve kurumlarla birlikte, okul servis araçları kullanıcılarına yönelik çok sayıda eğitim ve bilgilendirme yapılıyor olmasına rağmen, bu ve buna benzer durumların oluyor olması hepimizi üzüyor. Ancak şu bilinmeli ki biz jandarma trafik yetkilileri olarak geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenli seyahatlerini sağlamak adına her daim yollarda olacağız, denetim ve kontrollere yoğun şekilde devam edilecektir.” 

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (9)
Halk 19 saat önce
Sayin vali bey duyarliliginizdan dolayi tesekkur ederim.Minubuslerde.hiz kontrolu yok..Jantlarinda demir cikintilar var.camlar film kapli.icerisi gozukmuyor..
Ersin 22 saat önce
Ben bu servis araçlarının ve ticari taksi sürücülerinin nasıl psikoteknik aldığını anlamıyorum sağdan soldan ters yoldan kafalarına göre park etmek gibi birçok yanlışları var iyi denetim sart
!!! 1 gün önce
servis esnafı 2 sene yattı destek verelim demeyin alın arabasını hatta içeri atın adamı denetinleri dahada sıkılaştırın nefes almasın kimse size yakışır biz alıştık
? 1 gün önce
Servisçi esnafi can çekisiyor sigorta muayene para ile yapilir varsa paran yaptirisin bu kadar basit.
kalıcılı 1 gün önce
yolda bir gidişleri var aman Allahım. bunların dernekleri odaları yoku mu kim bunları denetliyor. yada denetlemiyor.bilelim.
Ali 1 gün önce
hayatı, her şeyi bu kadar pahalı yaparsan olacağı bu ....
Arpa ekip buğday biçemezsinnn
Aa 1 gün önce
2 kişilik koltuklar 3 öğrenci oturtan servis var. "Namık Kemal"
denetim 1 gün önce
plakayı neden kapatıyorsunuz gördüğümüzde bilelim bizde ihbar edelim. burası düzce her şey olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın