banner851

banner955

NİNEDEN TORUNA DİLENCİLİK!

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların dini duygularını sömürerek dilenen dilencilere yönelik kent merkezinde operasyon düzenledi. Yapılan denetimlerde zorla dilendiği ortaya çıkan küçük çocuğun sözleri herkesi şaşırtırken, çocukları dilenciliğe ninelerinin alıştırdığı ortaya çıktı.

Asayiş 02.06.2022, 16:26
1966
NİNEDEN TORUNA DİLENCİLİK!

Vatandaşların duygularını sömürmek için cami önleri, karayolları ve trafik ışıkları ile şehir merkezinin yoğun olduğu bölgeleri mesken tutan dilencilere Zabıta ekipleri göz açtırmıyor.  Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde dilencilik yapanlara yönelik operasyon düzenledi.

Rutin olarak yapılan kontrollerde ve operasyonlarda ise ilginç hayat hikâyeleri de ortaya çıkıyor. Küçük çocuğun hikâyesi ebeveynliğin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.

“CEBİMİZ YOK PARALARI ABLAMIZ ALIYOR”                    

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı uzmanlarla birlikte yapılan dilenci operasyonunda Zabıta Karakolu’na götürülen minik çocuğun sözleri duyanları da şaşırttı. Annesinin dilendikleri parayı aldıktan sonra yeniden dilenmeye gönderdiğini söyleyen minik kız, kendilerini dilenciliğe ninelerinin alıştırdığını kaydetti.

Düzce’ye Tekirdağ ve sonrasında Adapazarı’ndan geldiğini kaydeden küçük çocuk, topladıkları paraları cepleri olmadığı için ablalarına verdiklerini söyleyerek, “ Biz bu işi önceden bilmiyorduk, ninem bize öğretti. Biz temizliği biliyorduk” dedi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri okulda eğitimlerine devam etmesi gereken çocukların ailelerine ulaşmak için harekete geçti.

Yorumlar (4)
Esnaf 7 ay önce
Zabıta göz açtırmıyor belli her gün rahat 3 veya 4 dilenci geliyor dükkana yeni sanayi sitesine de zabıta gelmeli bence sadece Düzce merkez degil
Esnaf 7 ay önce
Gözümle şahit oldum gratisin önünde zabita dilenciyi gördü ve hiç bişey yapmadan artiat artiat zabıta döndü gitti
Yamalı Pantalon 7 ay önce
Çoban ışıklarından her geçtiğimde dilenci oluyor. Bu zabıta hiç çobanı kullanmıyor sanırım.
ADEM 7 ay önce
ZABITALAR GELİNDE BAHÇEŞEHİRDEKİ SEYYAR SATICILARI YAKALAYABİLECEK VEYA ÖNLİYEBİLECEKMİSİNİZ GÖREYİM SİZİ
Yeni Sayımız