banner851

banner614

ÖĞRENCİ YURDUNDA YANGIN!

Adana’nın Aladağ ilçesinde çoğu öğrenci 12 kişiye mezar olan yurt yangını henüz hafızalarda tazeyken, komşu il Bolu’dan bir yurt yangını haberi daha geldi. 125 erkek öğrencinin kaldığı yurdun çamaşırhane bölümünde çıkan yangın büyümeden söndürülürken, yurdun yangın merdiven çıkış kapısının kilitli olduğu iddia edildi.

banner619
Asayiş 07.12.2016, 11:57 07.12.2016, 13:11
5902
ÖĞRENCİ YURDUNDA YANGIN!

Adana’nın Aladağ ilçesinde geçtiğimiz hafta meydana gelen 10'u öğrenci, 1 çocuk ve 1'i eğitimen toplam 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangınından sonra bir yangın haberi de komşudan geldi.

Bolu'da bulunan 125 öğrencinin yatılı kaldığı yurtta çıkan yangın, büyük paniğe yol açtı.Edinilen bilgiye göre, yangın dün saat 18:00 sularında Tabaklar Mahallesi Eflatun Sokak üzerinde bulunan Merkez Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Pansiyonu’nda meydana geldi. Yurdun çamaşırhane bölümünde çıkan yangını dumanların yayılması ile farkeden öğrenciler, hemen çamaşırhaneye inerek yangın tüpüyle alevlere müdahale etti. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler alevleri kontrol altına aldı. Yurtta kalan öğrencilerin tamamı dışarıya çıkartılırken, büyümeden kontrol altına alınması sayesinde çıkan yangında kimse hastanelik olmadı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. 

Öte yandan Adana’nın Aladağ ilçesindeki yangında olduğu gibi Bolu'daki yurt yangınında da yangın merdiven çıkış kapısının kilitli olduğu iddia edildi.

Yorumlar (10)
tekniker alper 5 yıl önce
yangın çıktığında otomatik olarak yangın merdivenini kullanıma açan sistemler var. Alın size çözüm arda can bey. ama 125 öğrencini kaldığı pansiyona 2-3 bin lira ödenek ayırmak o okulun müdürü ve devlet büyüklerimizin onayını alır mı bilemem.
dzcli 5 yıl önce
bu işler hep peş peşe geldi bundada fetocuların parmağı vardır
arda can 5 yıl önce
yangın merdivenlerinin kilitli olması tamamen yanlış doğruluğu kabul edilemez ANCAK yurtlarda yangın kapıları açık tutulduğunda o kapılardan kaçacak olanları ne yapmak lazım bu koskocaman ??? her yurt yangın merdiveninin başına güvenlik dikecek değil. BUNA ÇÖZÜM ÖNERİSİ OLANLAR?
saçmalama 5 yıl önce
Bu okul pansiyonu kendi evini yaksan suçu devlete atcaksın nankör insan
Mustafa 5 yıl önce
bence bu işi fetocularmi yapıyor iyi araştırılsın bunun altından fetocu çıkarsa şaşmam
Kadane Nice 5 yıl önce
Sen bu fetö yalanlarına inananlardan mısın?Acırım sana.Yap suçu ye her laneti at fetöya var be
uzman 5 yıl önce
Tecrübeli iş güvenliği uzmanıyım, ver bana yetkiyi nereyi istiyosan gönüllü denetleyeyim tüm aksaklıkları rapor edeyim, çoluk çocuğun hayatı paradan puldan önemli, ama tüm bu facialara rağmen bu iş güvenliği kanununun bazı hükümleri sürekli erteleniyor, gönder beni sahaya kamu adına gözlemi yapayım
Ümit Ergün 5 yıl önce
Fabrikalar, İşyerleri, Yurtlar, Okullar, Taşıtlar güvenlik konusunda eksik.. Denetleyici olarak görev yapanlar kanunu ve müsamahayı esnettikçe esnetiyor. Kanunlar ve Yönetmelikler eksik.. Yeniden 2016 yılı gerekliliklerine uygun kanunlar çıkmadıkça mutlaka böyle istenmeyen olaylar yaşanır.
Esin 5 yıl önce
Fakir fukaranın çocukları tarikat yurtlarında ölümle burun buruna yaşarken milletvekili ve bakanların çocukları yurtdışında veya özel okullarda okuyorlar. Adalet ve Kalkınma bu galiba???
Ümit Ergün 5 yıl önce
Devlet Yurdu Devlet.. İyi okuyun. İlla İslam düşmanlığı yapacaksınız yani!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın