banner614

ÖLDÜRÜP DÜZCE’YE GÖMECEKLERDİ

banner619

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın boşanma sürecindeki eşi Yağmur Aşık ile bir sanık hakkında, Emre Aşık'ı öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın Düzce Adliyesi’nde görülmesine başlandı. Düzce Adliyesi’ndeki duruşmada Emre Aşık ve avukatı da hazır bulundu.

Asayiş 02.12.2020, 13:00 02.12.2020, 14:44
11066
ÖLDÜRÜP DÜZCE’YE GÖMECEKLERDİ
banner785

Yağmur Aşık ile cezaevi firarisi olan diğer sanık Erdi Sungur’un, Emre Aşık'ı öldürmek için cinayet planı yaptıkları iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam ediyor. Düzce Adliyesi’nde görülen davada sanıklardan Erdi Sungur hakim karşısına çıktı. Eski Milli Futbolcu Emre Aşık ve avukatı da sabah saatlerinde duruşmayı takip etmek için Düzce Adliyesi’ne geldi.Yağmur Aşık ile cezaevi firarisi olan diğer sanık Erdi Sungur’un, Emre Aşık'ı öldürmek için cinayet planı yaptıkları iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılaması devam ediyor. Düzce Adliyesi’nde görülen davada sanıklardan Erdi Sungur hakim karşısına çıktı. Eski Milli Futbolcu Emre Aşık ve avukatı da sabah saatlerinde duruşmayı takip etmek için Düzce Adliyesi’ne geldi.

İddianameden

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli sıfatıyla bulunan Erdi Sungur ile tanık İlyas Y.'nin aynı cezaevinde kalmaları sebebiyle tanıştıkları, İlyas Y.'nin 2019'da tahliye olduğu, Erdi Sungur’un ise sonrasında cezaevinden firar ettiği belirtildi. Gölormanı Köyü'ndeki buluşmada Yağmur Aşık'ın, aralarında sorun olduğunu söylediği Emre Aşık'ı öldürmek istediğini İlyas Y.'ye söylediği ve cesedini gömebilecekleri yer bulmaları için yardım talebinde bulunduğu yer aldı.

10 milyon lira teklif etmiş

İddianamede, Yağmur Aşık ve Erdi Sungur’un Düzce’nin Balıklı Yaylası'na yer bakmak için otomobille yola çıktıkları, ancak kar yüzünden fazla ilerleyemeyip durdukları belirtildi. Burada Yağmur Aşık'ın "Emre'yi öldürünce buralara gömsek, buralarda kimse yok" dediği, Erdi Sungur’un ise 'Olur' diye desteklediği kaydedildi. Ayrıca iddianamede, cesedin gömüleceği yer göstermesi karşılığında İlyas Y.'ye 10 milyon lira para teklif ettikleri yer aldı.

"Kanlı ete ateş ettirdi"

İddianamede, Erdi Sungur'un da ifadesine yer verildi. Sungur ifadesinde şunları anlattı: "O dönem Yağmur'la gönül birlikteliğimiz vardı. Aramızda Emre Aşık'la ilgili konuşmalar geçti. Yağmur çocuklarını görmekten ziyade onları yanında tutarak Emre Aşık'tan daha fazla nafaka almanın ve kendisine kalacak malın derdindeydi. Konuşmalarımızda Emre'yi öldürtmek istediğinden bahsediyordu. Bana da bu işi yapıp yapamayacağımı sordu. Ben de hayatımda adam öldürmediğimi, bunu yapamayacağımı söyledim. Hatta bir keresinde bana kanlı bir et parçası getirip ateş etmemi söyledi. Ben de ateş ettim. Ancak o sırada gözümü kıstığım için 'Bu işi sen yapamazsın' dedi ve benden umudu kesti... Yağmur'la İlyas'ın ikametine gittik. Yağmur, ona neden hapse girdiğini sordu, İlyas "3 adam öldürdüm, o yüzden yattım" dedi. Bunun üzerine 'Emre Aşık'ı da öldürsene' dedi. Bu arada Yağmur, Emre'yi öldürmek için silah ticareti yapan Mehmet A.'dan silah aldı."

Olayın geçmişi:

Takvimler 25 Mart 2020’yi gösterdiğinde Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, D-100 Karayolu Cumayeri mevkisinde lüks bir aracın sürücüsüne 'dur' uyarısında bulunmuş, sürücü ise aracını jandarma ekiplerinin üzerine sürerek jandarma astsubaya çarpmıştı. Jandarma astsubay çarpmanın etkisiyle elinden yaralanırken, jandarma ekipleri aracı takibe alarak durdurmuştu.

Otomobildeki, uyuşturucu suçundan sabıkası bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği öğrenilen Erdi Sungur ile eski futbolcu Emre Aşık'ın boşanma aşamasındaki eşi Yağmur Aşık gözaltına alınırken, araçta yapılan aramada 2 ruhsatsız tabanca ile bir miktar uyuşturucu ele geçirilmişti. Gözaltına alınan 2 kişi jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilmişti. Aşık sevk edildiği adliye işlemler sonrası serbest bırakılırken, Sungur tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Sungur daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti. Haber: Öncü Haber Servisi

Yorumlar (5)
sinan tur 2 ay önce
ya Allah aşkına kimi gömüyorlar,adam balığı eline alamıyor da ,,,yapmayın Allah aşkına,zaten raporu var akıl hastası ...
osman ayar 2 ay önce
erdi denilen şahıs kümes tavuğundan kaçan adam gülesim var::))))
Uzman 2 ay önce
Bu erdi pisligin teki..Duzce Ataturk Hastanesindeyken bi calisana bilasmisti kiz tayin isteyip gitti.Savcilik falan birsey yapmadi..
jondeep 2 ay önce
açlıktan sokaklarda gezen aylak erdi bir anda şöhret oldu,adam kuştan korkup kaçan biri,ortalığı velveleye verdi,eski bir söz var ..delinin biri kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış::)))))
the end 2 ay önce
bu erdi çakalı iki maymunu oynuyor.zilleri taktı şıkı şıkı yaptı.:)))
kapalı