banner851

banner955

ÖNÜNE GELENDEN ŞİKÂYETÇİ OLDU…

Boğaziçi beldesinde yaşayan Ş.E. isimli şahıs, komşusu F.A.’yı ormanda kaçak kesim yaptığı iddiasıyla Orman İşletme Müdürlüğü’ne şikâyet etti. F.A. sel sularının taşıdığı odunları topladığını belirtirken Ş.E. yapılan işlemlerden memnun olmayarak bu kez de komşusunu sürekli gizli kayda almaya başlayarak basın ve savcılığın yolunun tuttu. İşin aslıysa çok geçmeden anlaşıldı. Ş.E.’nin şikâyetçi olduğu komşusu F.A. ile aralarında köpek nedeniyle daha önceden süre gelen bir husumet olduğu ortaya çıktı.

Asayiş 10.08.2021, 12:42 10.08.2021, 16:13
3024
banner986

Merkez’e bağlı Boğaziçi beldesinde oturan Ş.E. isimli şahıs, aralarında köpek nedeniyle husumet olduğu öğrenilen F.A isimli komşusunun ormanlık alanda kaçak olarak ağaç kestiği iddiasıyla Düzce Orman İşletme Müdürlüğü'ne şikâyet etti.

Vakit kaybetmeden olay yerine gelen orman ekipleri yapılan incelemenin ardından nöbetçi savcılıkla iletişime geçti. Savcının talimatıyla F.A. hakkında zabıt tutarak kaçak olduğu iddia edilen emvale el konuldu. İddiaların hedefindeki F.A. ise ormandan ağaç kesmesinin söz konusu olmadığını ve 6-7 Temmuz tarihlerinde yaşanan sel felaketinde suların ormandan taşınan odunları topladığını söyledi. Savcılık, olayın aslının ortaya çıkması için soruşturma başlattı.

F.A. isimli şahıs husumetli olduğu komşusu hakkında resmi evraklara da yansıyan işlemler kanuna ve yönetmeliğe uygun bir şekilde yapılmasına, savcılık kanadıyla olayın aydınlatılması için soruşturma başlatılmasına rağmen tatmin olmadı.

Sürekli gizli video kayıtlarıyla komşusunu rahatsız etmeye başlayan şikâyetçi komşu Ş.E., orman işletme ekiplerinin konuyla ilgilenmediğini ve F.A.’nın evinde çay içerek geri döndükleri iddiasında bulunarak bu kez de savcılığın ve basın kuruluşlarının yolunu tuttu. Söz konusu iddiaların yerel bir haber sitesinde yer almasının ardındansa Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla ilgili kuruma tekzip yazısı gönderildiği öğrenildi.

banner844
Yorumlar (2)
X 1 yıl önce
Allah hayırlı komşu nasip etsin nedir bu cekememezlik
Şaban elibol 1 yıl önce
Peki o akşam orman işletme müdürlüğünden gelen ekipler o akşam bişe bulamadik dedi ertesi gun biz odunları aldik beni arayıp işlem yaptik dedi orman işletme ekibiyle yazmışlarimizda bişe bulamadik deyip 30 dakika sonra traktöre odunları yükleyip alel acele neden kaçırdılar
23
açık