banner851

banner955

ORMAN KAÇAKCISI JANDARMAYA YAKALANDI

Gümüşova Jandarma ekiplerinin, yol kontrollerinde şüphe üzerine durdurdukları minibüsün içinde kaçak orman envanteri ele geçirildi. Minibüs sürücüsü işlemleri için Gümüşova İlçe jandarma karakoluna götürülürken, kaçak kesimi yapılan tomruklar orman işletme şefliğine teslim edildi.

Asayiş 11.05.2022, 10:06 11.05.2022, 15:57
4370
ORMAN KAÇAKCISI JANDARMAYA YAKALANDI

Ormanları göz göre göre talan ediyorlar. Gümüşova ilçesinde ormandan kaçak kesim yapan M.R isimli bir şahıs, jandarmanın dikkati sayesinde yakalandı. İlçe girişinde şok yol kontrolü yapan jandarma ekipleri, şüphelendikleri M.R isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı minibüsü durdurdu.

Jandarma ekipleri tarafından minibüsün arka kısmında yapılan aramalarda 2 buçuk metreküp kaçak kesim yapılmış orman envanteri ele geçirildi. Minibüs sürücüsü işlemleri için Gümüşova İlçe Jandarma götürülürken, minibüs içindeki kaçak kesim tomruklar ve araç Melen Orman İşletme Şefliğine teslim edildi.

M.R hakkında, ‘Orman Kanununa Muhalefet’ suçundan işlem yapılırken, aracının ise muayenesiz olduğu gerekçesi ile idari para cezası uygulandı.  

Yorumlar (3)
Yorumcu 7 ay önce
2.5 metre küptür o... 2500 metre küp olması için ormanı götürmesi gerekir
Bu Mesleği Yapana Önce Sa 7 ay önce
Milleti bedava çalıştırıyorlar ne yapacak adamlar. Canıyla ve kendi malıyla 3 kuruşa aklınızın almayacağı tehlikeli yerlerde yırtınan insanlar bunlar. Umarım milletvekillerimiz ve dahası yetkililer milleti bu duruma zorunda kalmaktan kurtarır.
GUEST 7 ay önce
Vay be, bir minibüsün arkasına 2.500 m3 (Yazıyla İki Bin Beş Yüz metreküp) sığdırmışınız ya!! Grameriniz kadar matematiğiniz de müthiş. Hayranım size :)
Yeni Sayımız