banner851

banner955

OYUNU ZABITA EKİPLERİ BOZDU…

Düzce'de 1,5 yaşındaki bebeğin, bazı günler annesinin, bazı günler de halasının kucağında dilencilik için sokak sokak gezdirildiği ortaya çıktı. Anne, çocuğunu bez ve mama karşılığında halasına kiraladığını itiraf ederken dilencilerin hayrete düşüren bu yöntemini zabıtanın dikkati bozdu.

Asayiş 15.06.2022, 15:17 15.06.2022, 18:23
2013

Geçtiğimiz cuma günü sokaklarda dilencilik yaptığı tespit edilen 3'ü çocuk 5 kişiye zabıta ekipleri tarafından işlem yapılmıştı. Ekipler, bu kez de 2'si çocuk olmak üzere 3 kişinin dilencilik yaptığı ihbarını aldı. Harekete geçen ekipler, Çoban Kavşağı'nda dilenenleri suçüstü yakaladı.

Dilenen kadının kucağındaki 1,5 yaşındaki çocuk, zabıta ekiplerinin dikkatini çekti. Kadının kucağındaki bebeğin, geçtiğimiz cuma günü yakalanan 14 yaşındaki bir başka dilenci çocuğun kucağında olduğu belirlendi. Dilenen kişiler zabıta karakoluna götürüldü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından ifadeleri alındı.

"Görümcem dilenmek için benim çocuğum ile dışarıya çıkıyor"

İfadesinde, 1,5 yaşındaki çocuğunu, kayınvalidesinin ve kayınpederinin baskısıyla görümcesine verdiğini söyleyen Ö.K., "Görümcem dilenmek için sürekli dışarıya çıkıyor. Bazen tek başına, bazen de benim çocuğum ile çıkıyor. Çocuğumun masraflarını karşılıyor. Çocuğumu ona verdiğimde mamasını, bezini alıyor. Bana para vermiyor ama çocuğumun masraflarını karşılıyor. Çocuğum 1.5 yaşında. Çocuğumu verirken korkuyorum ama vermediğim zaman da kayınvalidem ile kayınpederim laf yapıyor. 'Çocuğu bizden kıskanıyorsun' diyorlar" ifadelerini kullandı.

Çocuğunu dilendirmek için görümcesine vermek istemediğini ifade eden Ö.K., "Bana kalsa ben çocuğu vermek istemiyorum. Kayınvalidem ve kayınpederim iyi insanlar değiller" dedi.

"Çocuğu dilendirmek için değil, sevmek için aldık"

Dilenirken yakalanan 10 yaşındaki çocuğun ifadesi de adeta akıllara durgunluk verdi. Amcasının çocuğunu evlatlık aldıklarını söyleyen S.K., "10 yaşındayım, birkaç yıldır dileniyorum. Beni en son yakaladığınızdan beri dilenmiyordum. Amcamdan evlatlık çocuk aldık. Ben çocuk için ağladım, çok tatlıydı. Çocuğu dilendirmek için değil, sevmek için aldık. Çocuğun karnını doyurmak için döner alacaktım, onun için dileniyordum" şeklinde konuştu.

Ekipler tarafından dilencilerin üzerinden çıkan 410 lira paraya el konuldu, haklarında ise işlem başlatıldı.

banner844
Yorumlar (4)
Sinan kambur 2 hafta önce
Masum bebeği alet eden insan olamaz,arsız şahsiyetler,neslinizi çamurluyor,sonrada toplumda huzursuzluk veriyorsunuz,onursuz yaratıklar,,
Ciddi ve caydırıcı kanunl 3 hafta önce
Bu bir şeymi, siz arada bir yapılan denetimlerde görünenler den bahsediyorsunuz ya görmedikleriniz, cami avluları, işyerlerinin önleri, kavşak giriş çıkışları vs. onlar her yerdeler ve kimse bir şey yapamıyor, hatta ilçenin birisine cenazeye gitmiştim orada da caminin önünde burada gördüğüm aynı dilenciler, üstelik yabancılar dediklerimiz den, giderlerken de bindikleri arabayı söylememe gerek yok çok kişide gördü. Yani halkı her türlü sömürmenin yolları serbest.
Yamalı Pantalon 3 hafta önce
153'ü sürekli çoban kavşağındaki dilenci çocuklar için arıyorum. hiç müdahale edilmiyor. Bu zabıta beyaz masa ne iş yapar acaba?
, 3 hafta önce
Her zaman uyguladiklari taktik
15
açık