banner851

banner955

ÖZEL GEREKSENİMLİ BİREYİN HAYALİ GERÇEK OLDU

Düzce’de 16 yaşındaki özel gereksinimli genci Emniyet Müdürlüğünde ağırlayan Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve polisler, gence polis üniforması giydirerek birimlerini gezdirdi. Polislerin yakından ilgilendiği gencin mutluluğu yüzüne yansıdı.

Asayiş 11.06.2022, 17:30 11.06.2022, 23:37
2516
ÖZEL GEREKSENİMLİ BİREYİN HAYALİ GERÇEK OLDU

Düzce’de yaşayan ve endokrin hastası olan 16 yaşındaki Beratiye Gülaçtı, televizyonda yayınlan polislik mesleğini anlatan dizi ile birlikte polislere karşı sevgisi başladı. Beratiye Gülaçtı’nın polislere karşı sevgisini öğrenen Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve müdür yardımcıları, özel gereksinimli genç için harekete geçti.

Beratiye’yi Emniyet Müdürlüğünde ağırlayan Mehmet Ali Akkaplan, müdür yardımcıları ve polisler daha sonra Gülaçtı’ya hazırladıkları polis üniformasını verdiler. Polis kıyafetini giyen Gülaçtı büyük mutluluk yaşarken, sürprizler de bitmedi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde görevli polisler daha sonra Beratiye Gülaçtı ile birlikte müdürlüğün birimlerini gezdiler. Şubede görevli polislerin yakın ilgi gösterdiği gencin, mutluluğu yüzüne de yansırken, polis abi ve ablalarıyla bir süre sohbet etti.

Ziyaretin sonunda konuşan Gülaçtı, “16 yaşındayım. Polisleri çok seviyorum. Polis aşkı merkezden geliyor. Arka sokaklardaki Hüsnü sesimi duyuyorsan lütfen bana ulaş. Ben seninle konuşmak ve tanışmak istiyorum. Polisliği çok sevdim. Artık polis oldum Hüsnü Komiserin yanına gitmek istiyorum. Polisler vatandaşları koruyor” dedi.

Ziyaretin sonunda ise Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Arslan ve şube müdürleriyle birlikte fotoğraf çektiren Beratiye Gülaçtı daha sonra Emniyet Müdürlüğünden ayrıldı.

Yorumlar (1)
Sinan kambur 3 hafta önce
Helal sana emniyet müdürüm ve personeli,,o masumun duası yeter size, kalkan olacak duaları,,
20
az bulutlu