banner851

banner614

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK!

Kalıcı Konutlar-Düzce seferi yaptığı sırada direksiyon başında telefonuyla ilgilenirken görüntülenen otobüs şoförü özür diledi. Ancak “yol boştu” savunmasının yanında yolculara sitem etmesi dikkat çekti.

banner619
Asayiş 08.11.2016, 11:31 08.11.2016, 12:54
5871
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK!
O şoförden özür açıklaması geldi. Direksiyon başındayken telefonla ilgilenen ve o anların bir yolcu tarafından kaydedilmesi ile gündeme oturan halk otobüsü şoförü gelen tepkiler üzerine bir açıklama yaptı. Ancak özür açıklamasında hem serzeniş hem de tepki vardı.
Kalıcı Konutlar-Düzce seferini yaptığı sırada halk otobüsünün seyir halinde telefonuyla ilgilenirken bir yolcu tarafından görüntülenen şoförü, görüntülerin oncurtv.com adresimizde ‘Yolcuların canını hiçe saydı’ başlıklı haberde yayınlanmasının ardından yaptığı hareketten dolayı özür diledi.

“Yol boştu” savunması
Habere yorum yazarak görüntülerde yaşananları aktaran şoför, Kazukoğlu Mahallesi Tepecik mevkiinde seyrettiği esnada yolun boş olduğunu söyleyerek kimsenin hayatını hiçe saymadığını savundu. Yorumunda kazaların oluş biçimine göre rakamlara yer veren şoför, Düzce’de görev yapan şoförlerin kaza sayılarının az olması nedeniyle ilk sırada olduğunu savundu.

“Teşekkür beklemiyoruz ama…”
Yolculara seslenmeyi ihmal etmeyen şoför, “Hanginize zarar verdik. Hepiniz akşam evinizden hızlı şekilde sağ salim gidiyorsunuz. Teşekkür beklemiyoruz ama bir anlık yanlışı haince posta etmekte ayrı bir şey. Ben o an o şekilde hareket ettiğim için özür dilerim.” dedi.

Olay
Dün, Kalıcı Konutlar-Düzce seferi yapan otobüsün şoförü, seyir halinde elindeki telefonla ilgilenerek yola bakmadığı ve yolcuların can güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle bir yolcu tarafından cep telefonuyla görüntülenmişti.

Yetkililerden ses çıkmadı
Öte yandan haberin kamuoyunda yankı uyandırmasının ardından olay için ilgili kurumlar sessizliğini korudu.
Yorumlar (24)
vatandaş 5 yıl önce
bide utanmadan gevrek gevrek cevaplar vermiş kardeşimiz ne diyelim
beldiyeci 5 yıl önce
Şöförlerin çalışma saatlerinden dolayı problemleri var sanırım,dolayısıyla bu da kendisine ve etrafına stres olarak yansıyor.Geçen gün bir belediye şöförü memursen istikametine giden 80-90 yaşlarında yaşlı bir amcayı bir dövmediği kaldı hakaretin bini bir para,belliki amca sahipsiz,bence tamamı eğitime tabi tutulmalı...Haa bu arada şöförü bir vatandaş olarak ben şikayet ettim ama ne çıkar?
Yurttas 5 yıl önce
Duzcedeki butun resmiyetin insanlara verdigidegerbu .ote yandan insanlarinda kurallara uymamak gibi ahlaki yapilari var
Gümüşhaneli 5 yıl önce
Otobus soforlerinin cogu orta kapidan yada arka kapidan yolcu inerken hic dikkat etmiyorlar gozlerimle sahit oldum.bir teyzemizle elinde bebek arabasiyla durakta arka kapidan inmeye calisan bir bacimizin yasadigi tehlikeyi anlatmak istiyorum.belediye soforu teyzeyle bacimizin inmesi icin durakta durdu ve arka kapiyi acti.ilk once yasli teyze indi malum genc bacimizda elinde bebek arabasi oldugu icin haliyle durakta inmekte bir kac saniye gecikti malum elinde bebek arabasi var.o sirada bebek arabasiyla tam kapiya yanasti o esnada belediye soforu ne aynaya bakti nede arkayi kontrol etti arka kapiyi kapatti ve hareket etmeye basladi.o arada elinde bebek arabasiyla genc bacimiz korkusunu gizleyemedi.yazik gunahtir ya kadinin bebek arabasinin yarisi disardayken genc bacimiz bir anlik refleksiyle bebek arabasini hemen otobusun icine cekmeseydi ne olacakti?neyse daha sonra bagurti gurultu koptu.sofor tekrardan kapiyi acti bacimiz bebek arabasiyla beraber dikkatli bir sekilde otobusten indi.
CAN D 5 yıl önce
Şoför belli sürücü belli ceza kesecek kimse yokmu
v aydina cevap 5 yıl önce
Adam işten atılacak diye şikayet etmesinlermi adam gibi işini yapsın ya kaza yapsa ne olacak yada bir çocuğa çarpsa onun evindeki çocukta otobüsteki insanlarinki oyuncak bebekmi birde adamın vicdanına laf etmişsin hey Allahım sen büyüksün.
Esnaf 5 yıl önce
Önce Yen'i bağlantıda şöförlük eğitimleri alanlara baksınlar.trafiğin en yoğun olduğu bağlantı yolunda direksiyon tutmasını bilmeyen yanda oturan eğitmenlerin direksiyonu tutarak yön vermesini haber edin.her ödümüz kopuyor göz göre göre gelip vuracaklar diye.baska yer yok köy yolları bomboş oralarda eğitilsinler.
rize 5 yıl önce
şimdik şoför cıkarmaya calısıo ulşatırma ceza yıyen şöforleri atıyolarmış ömer arslanın işe aldıklarını atsanıza göreyim sizi torpilliler kalsın gariban cıksın dime ne güzel
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın