banner851

banner955

PARA DOLU CÜZDAN SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelen bir vatandaş, Anıtpark Meydanı’nda bulduğu cüzdanı Zabıta ekiplerine teslim etti. Cüzdanın yöresel ürün satan bir esnafa ait olduğu tespit edilip cüzdanı ulaştırılırken cüzdanına kavuşan esnaf hem Zabıta ekibine hem de vatandaşa teşekkür etti.

Asayiş 08.10.2021, 18:03
2279
PARA DOLU CÜZDAN SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Düzce Anıtpark Meydanı’nda kurulan yöresel ürünler fuarında Hatay yöresini temsil eden ürünleri satan Murat Arslan, bankamatikten çektiği bin 350 dolar ile standına geri dönerken cüzdanını düşürdü.

Cüzdanı bulan Salih Metin isimli vatandaş ise hiç vakit kaybetmeden cüzdanı en yakın zabıta ekibine götürdü. Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü içi para dolu cüzdanın sahibini bulmak için banka kartlarından yola çıkarak şahsın telefonuna ulaştı.

Ekipler Arslan’ı zabıta müdürlüğüne davet ederek parayı bulan vatandaşla karşılaştırarak tutanak altında cüzdanı sahibine teslim etti.

"BÖYLE İNSANLAR OLMASINDAN GURUR DUYDUM"

Bütün birikimini cüzdanında taşıdığını belirten esnaf Murat Arslan, “Anıtpark Meydanı’ndaki fuarda Hatay yöresel ürünlerini satıyorum. Sabah bankamatiğe para yatırdım. Standa dönerken cüzdanımı düşürdüm. İçinde bin 350 dolar vardı. Bütün birikimim cüzdanımdaydı. Helal süt emmiş bir vatandaşa denk geldim. Gerçekten çok mutluyum. Zabıtalarımızdan ve kardeşimizden de Allah razı olsun. Böyle insanlarımızın olmasından da gurur duyuyorum” diye konuştu.

Cüzdanı bulan Salih Metin ise yöresel ürünler satılan fuarı gezerken Atatürk heykelinin yanında cüzdanı bulduğunu ve anında Zabıta ekiplerine haber verdiğini kaydetti.

Yorumlar (1)
elli 1 yıl önce
elli dolarda adama ateşleseydin oda mutlu olsaydı ..
Yeni Sayımız