banner851

banner955

PAZARCI ESNAFINA DENETİM ŞOKU

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, Aziziye Mahallesi’nde bulunan pazarcı esnafına hileli terazi ve kilogram denetimi yaptı. Denetimlerde belirlenen ağırlıklara uymayan esnafın terazilerine el konuldu.

Asayiş 15.02.2018, 15:56 16.02.2018, 17:37
2490

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden Aziziye Mahallesi’nde bulunan pazarcı esnafına denetim şoku…

Pazaryerine giren zabıta ekipleri, denetimlerde kurulan kontrol noktalarında pazarcı esnafının Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın verdiği ağırlıklarına uyup uymadığı kontrol edildi. Denetimler kapsamında, ürünlerin ağırlığından şüphe eden vatandaşların poşetleri tek tek tartıldı.
Sabah saatlerinde başlayarak akşam saatlerine kadar süren denetimlerde ağırlıkları standartlara uygun olmayan satıcılara kabahatler kanununa göre cezai işlem uygulanarak terazilere el konuldu.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman vatandaşın uygulamadan duydukları memnuniyetin farkında olduklarını çalışmaların bundan sonra düzenli olarak süreceğini söyledi.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (16)
Memur 5 yıl önce
Iyi şeylerde oluyor duzcede
adamın teki 5 yıl önce
Öncelikle zabıtayı tebrik ederiz (görevi için tebrik etmek ayrı bir moda oldu) yalnız kaldırıma park eden araçları görebildiler mi ki oradaki pazarda?
Izmirli 5 yıl önce
Kalici konutlar pazar yerinde terazilerin halkin goremeyecegi sekilde tartim yapiliyor.lutfen bunlarada duzen getirilsin
DÜZCELİ 5 yıl önce
BÜYÜK MARKETLERE BAKIN HERŞEY İTAL AMERKA YİCEKLERİ 5 TL SUCUK
Murat 5 yıl önce
Ankara pazarlarında bu olay devam li var pazar yerinin çıkışlarına koyuyorlar her zaman vatandaş tartıyor poşetini burada bir seferlek olmasin
çilimlili. 5 yıl önce
adsız isimli yorumcuya bilgilendirme.bu uygulama sonu tek hane ile biten yıllarda yapılır.2017 de yapıldı şimdi 2019 yapılacak.üstelik ben kaç defa denedim çilimlide bir tane hatalı terazi bul gel ben sana yenisini alacam.
Esma 5 yıl önce
Ne yapsalar begenmezsiniz herseye bi kulp işte duzcede bu kafada insanların coklugundan gelismiyo boluda da var kimse şikayetçi degil rahatiniz kacti galiba snn sayin
Esma 5 yıl önce
Ne yapsalar begenmezsiniz herseye bi kulp işte duzcede bu kafada insanların coklugundan gelismiyo boluda da var kimse şikayetçi degil rahatiniz kacti galiba snn sayin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık