banner851

banner614

PLAKASIZ MOTOR BAĞLANDI, 2 ŞAHSA CEZA YAĞDI

banner619

Düzce şehir merkezinde sokağa çıkma kısıtlamasına takılan plakasız motosikletin sürücüsü ve yanındaki yolcu “sigara almaya çıktık, ne olur ceza yazmayın” diyerek polise dil döktü.

banner846
Asayiş 21.04.2021, 23:14 23.04.2021, 16:26
3898
banner844

Düzce Merkeze Bağlı Beyciler mahallesinde aracın çalıntı olma ihtimali üzerinde duran ekipler detaylı araştırma yaparken, sürücü 10 güvercin karşılığında motoru satın aldığı savunması yapsa da cezadan kurtulamadılar.

Olay gece saat 23:00 sıralarında D-655 karayolu Beyciler mevkiinde bulunan bir benzin istasyonunda meydana geldi. Alınan bilgilere göre, sigara almak için motosikletleriyle benzin istasyonuna giden Hasan Y.  ve İrfan I. isimli gençleri fark eden polis ekipleri, şüphelenerek kimliklerini kontrol etti. Yapılan GBT sorgulamasında gençlerin suç kayıtlarına rastlanmazken, ekipler motosikletin çalıntı olma ihtimaline karşı, motoru kullanan Hasan Y. isimli gençten ruhsat istedi. Gençlerin motosikletin çalıntı olmadığını, 10 güvercin karşılığında satın aldıklarını söylemesi üzerine, şase numarasından araştırma yapan polis ekipleri, motorun çalıntı kaydının olmadığını tespit etti.

Gençlere sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 6 bin 300 TL idari para cezası kesilirken, motosiklet ise plakasız olduğu gerekçesi ile bağlanarak yediemin otoparkına çekildi.

Yorumlar (12)
SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKLAR 3 ay önce
Herkes dört dörtlük müş gibi koca koca insanlar iki tane cocuğun bu durumuna seviniyorlar oh çekiyorlar yazık şimdi bu çocukların aileleriyle sıkıntı yaşayacaklarını ailelerininde sıkıntıya girip evdeki huzursuzluğa sebep olacağı ve çocukları kötülüklere biraz daha yaklaştırma ihtimalini dar beyinleriniz düşünemiyor. Ne bu kibir ne bu öfke kardeşim. Motoru alıp ceza fişi vermek yerine motora el koyup çocuklarıda bu davranışlarının bir daha tekrarlanmamasını sigara kullanmalarınında onlara zararlarını hatırlatıp yol göstermesi kasanın yerine toplumun kazancı olur.
Karaca lı 4 ay önce
PLAKAYI KATLAYAN, PLAKAYI MENTEŞELİ TAKIP ÇAMURLUĞUN İÇİNE ÇEVİREN, PLAKA OKUNMASIN DİYE ÇAMURLAYAN, PLAKAYA ÇIKARTMA YAPIŞTIRIP RAKAMLARI GİZLEYEN. DAHA ANLATAYIMMI
Karaca lı 4 ay önce
BUNLARDAN YÜZLERCE VAR ORTALIKTA DOLAŞAN. ŞEHİR MERKEZİNDE BİLE O KADAR RAHAT DOLAŞIYORLARKİ. PLAKA YOK. NASIL ŞİKAYET EDECEĞİZ. DURDURUP POLİSMİ ÇAĞIRALIM
Kasapcan 4 ay önce
Sigara zevk işidir bunlardan zevklerine çok düşkünmüşlerki sokağa çıkmışlar paraları çokmuş demekki göze almışlar ceza yemeyi Haber değeri yok Ödesinler öderkende bir yandan sigaralarını rahat rahat içsinler yarasın tosunlara...
memuriyet 4 ay önce
ohhh ne güzel olmuş...sen kanunları hiçe say..sonra yakalanınca...zırı zır ağla...yok öyle..Biz malmıyız işten çıkıp eve gelince hiç çıkmıyoz..hayırdır sen..
kalıcılı konutlu 4 ay önce
Sabaha kadar motorcular geziyor kalıcıda serseri tipler.bıktık bunlardan
hakan 4 ay önce
acımıyorum. millet ceza yememek için ehliyet alsın. vergi versin. bunlar plakasız ehliyetsiz gezsinler. sonra ağlarlar. umarım denetimler düzcede artar.
mete 4 ay önce
plakasız motorlar ..plakasının üstünü bez ile kapatan abart egzoslu motorcular...Emniyet güçleri hepsini toplasın..İnsanlara rahatsızlık veren huzuru bozan tipler...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın