banner851

banner614

POLİS GİDİYOR JANDARMA GELİYOR

D-655 Karayolu üzeri Dadalı Köyü mevkiinde bulunan polis sorumluluğundaki 'Bölge Trafik Denetleme İstasyonu'nun jandarma karakoluna çevrilmesi kararı ilçe halkında şaşkınlık yarattı. Trafiği denetleyen ve kazalarda hızla olay yerine intikal eden bölge trafik ekiplerinin D-655 Karayolu'nun önemli bir geçiş güzergahı olması nedeniyle kalması gerektiğini savunan vatandaşlar, henüz karar aşamasında olan değişim hamlesinin durdurulmasını istedi.

banner619
Asayiş 06.03.2019, 17:22 07.03.2019, 15:33
4134
D-655 Karayolu üzerinde yıllardır hizmet veren Akçakoca Sapak Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği için beklenmeyen bir karar alındı. Düzce-Akçakoca-Alaplı-Zonguldak güzergahında önemli bir geçiş noktası olan Akçakoca yolunda her türlü olumsuzluğa hızla müdahale eden ve trafiği denetleyen amirliğin işlevinin sona erdirilmesi gündeme geldi.Edinilen bilgilere göre; Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Akçakoca Sapak Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği artık jandarma sorumluluğuna geçecek. Bunun için bir süredir devam eden yazışmaların artık son aşamaya geldiğini öğrenen ilçe sakinleri ise 'Bölge trafik bu yol için ihtiyaç. Polis burada kalmalı' çağrısında bulundu. Polis amirliğinin jandarma karakoluna dönüşmemesi gerektiğini belirtenler, gerekçe olarak ise jandarmanın sadece yol güvenliği değil genel asayişten sorumlu olacağı için daha geniş bölgeye hizmet vereceğini, polisin ise trafik denetimine ağırlık vermesi yüzünden bölgede gerekli olduğuna dikkat çekti.Bolu Dağı geçişinde olduğu gibi Düzce-Akçakoca arasında da ihtiyaçtan ötürü konuşlandırılan Akçakoca Sapak Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği için alınan kararın henüz taşınma aşamasında bile olmadığı için durdurulmasını isteyen yöre sakinleri de yetkililerin çağrılarına kulak vermesini istedi.


Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
banner844
Yorumlar (33)
Akçakoca 2 yıl önce
Hiç tedirgin olmadım.
Akçakocalı 2 yıl önce
Bu haber ve yorumlarin amacı belli, çıkarlarınız için bir kurumu karalamaya kalkmayın.
Babayaro Beyköy 3 yıl önce
Askerden imtiyaz elde edemeyenler turizm diye nara atması boşuna. Akçakoca, Antalya Muğla İzmir den daha fazla turist alan biryer de Bizim mi haberimiz yok.
vatan sever apaçi 3 yıl önce
jandarmayı halkla kaynaştırmak için polis gibi mutevazi cana yakın samimi duygularla eğitilmeli merkezlerde ve turizme hitap eden bölgede polisin göreve devam etmesi mantıklıdır uzun lafın kısası cuneyt yemeneci bu konuya mudahale etmezsen başkan olman zor
vata sever apaçi 3 yıl önce
polisn yapmiş olduğu görevi jandarma yapamaz jandarma asabi polis samimi ve nazik
Vatan. Sever APAÇİ 3 yıl önce
Polis halkın dostudur 15 temmuzdaki darbeden sonra askerin böylesi önemli bir turizm bölgesi akçakocaya hitap etmesi doğru bir karar olamaz bölge trafik polisin nezaretinde kalmalı
Hacı 3 yıl önce
Polis işini tabiki yapıyordur. Ancak Jandarma uygun tercih. Gayet iyi olur.
By Selami 3 yıl önce
Haberi yaptıran da Polis yorumu yapan da Polis. Mantıklı olalım lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın