banner851

banner614

SAHADER DAVASINDA ARA KARAR ÇIKTI!

banner619

Aralarında eski İl Sağlık Müdürü Mahir Arslan'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 25 sanığın yargılandığı davada çıkan ara kararda 9 tutuklu sanık yurt dışı yasağı konularak tahliye edildi. Tutuksuz yargılanan eski İl Sağlık Müdürü Mahir Arslan’ın yargılanmasının devamına karar verildi.

banner846
Asayiş 11.05.2017, 18:11 14.05.2017, 12:33
11966
SAHADER DAVASINDA ARA KARAR ÇIKTI!
banner844

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği ile suçlanan, aralarında eski İl Sağlık Müdürü Mahir Arslan'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 25 sanığın yargılandığı davanın görülmesi tamamlandı. Davanın 3.gününde çıkan ara kararda 9 tutuklu sanığın yurt dışı yasağı konularak tahliye edilmesine karar verilirken 7 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi için yapılan yeni duruşma salonunda görülen davanın 3.gününde verilen ara karara göre, Tutuklu sanıklar Bülent Gürbüzler, Mehmet Akçay, Ayhan Soysal, Sadullah Gümüş, Cengizhan Demir, Feyza Zeyrek, Mustafa Sarışen, Rifat Poyraz ve Mürşit Çelik'in tutuklu kaldıkları süre göz önünde bulundurularak yurt dışı yasağı konularak tahliyelerine, tutuklu sanıklar Burhan Demirel, Kaan Erginli, Mehmet Berber, Murat Metek, Temel Kalender, Vedat Geçgili, Yasin Beşcan'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Tutuksuz yargılanan eski İl Sağlık Müdürü Mahir Arslan ve Şükrü Öksüz ile tutuklu sanıklardan Murat Metek, Kaan Erginli, Temel Kalender, Mehmet Berber, Yasin Beşcan, Bülent Gürbüzler, Mehmet Akçay, Vedat Geçgili, Ayhan Soysal, Burhan Demirel, Sadullah Gümüş, Feyza Zeyrek ve Rifat Poyraz savunmalarını yaptı. Sanıklar, üzerlerine atılı "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamalarını reddetti.

İddianameden
Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 2012 yılında Sağlıklı Hayat Derneği (SAHADER) olarak kurulan ancak 2015 yılında yönetim kurulu kararı ile Küresel Doktorlar Derneği adını alan dernek altında örgüt faaliyetleri yürütüldüğü yer alıyor. İddianamede, aralarında mesleklerinden ihraç edilmiş doktor, diş hekimi, öğretmen ve öğretim görevlilerinin oluşturduğu derneğin yönetim kurulu ve üyeleri yer alıyor. İddianamede 16'sı tutuklu 25 sanık hakkında, TCK'nın 314/2 maddesi gereğince "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Yorumlar (3)
kobra 4 yıl önce
şükrü ye ne oldu? af mı oldu?
dzcli 4 yıl önce
ne oldu şimdi bunlar aklandımı yahu aşşaya tükürsen sakal yukarıya tükürsen bıyık misali]]]
VATANDAŞ 4 yıl önce
hani bazıları fetöden tutuklanınca direk suclu muamelesi yapıp ailesine kadar ihraç edilmeli diyenler vardı ya,umarım onlar bu kararlardan sonra erken hüküm vermemek gerektiği ni öğrenmişlerdir