banner851

banner955

ŞEHİT BABASI 38 GÜNDÜR KAYIP

Bolu’da kızını ziyarete giden ancak 38 gündür kayıp olan şehit babası İsmail Hırçın’ı sulak alanlarda dalgıçlar aramaya başladı.

Asayiş 10.03.2018, 10:46 10.03.2018, 16:50
4608

Bolu Yeniçağa ilçesine bağlı Eskiçağ köyünde kızını ziyarete giden ancak 38 gündür hakkında haber alınamayan şehit babası İsmail Hırçın (68) için dalgıçlar arama çalışması başlattı.
 
Yeniçağa ilçesine bağlı Eskiçağa köyündeki kızına ziyarete gelen ve 38 gündür kayıp olan şehit babası İsmail Hırçın için sulak alanlarda dalgıçlar tarafından arama çalışması başlatıldı.
 


İsmail Hırçın’ın, 1 Şubat günü Eşkiçağa köyünden sabah saatlerinde Yeniçağa’da kurulan pazara gitmek için evden çıkmasının ardından gün boyu geri dönmemesi üzerine yakınları durumu jandarmaya bildirdi.
 
Bolu İl AFAD Müdürlüğü ve jandarma ekipleri, köy çıkışına 300 metre mesafede bulunan bir akaryakıt istasyonunun güvenlik kameralarını inceleyerek Hırçın’ın gittiği yönü belirledikte sonra arama çalışmalarına başladı. Kaybolduğu günden itibaren ormanlık alanlarda jandarma, AFAD, yakınları ve köylüler tarafından aranan İsmail Hırçın’dan herhangi bir iz bulunamadı.
 


Siirt’in Eruh İlçesi’nde 1997 yılında terör örgütleri ile girdiği çatışmada şehit olan Cafer Hırçın’ın babası İsmail Hırçın için, kayboluşunun 38’inci gününde Eskiçağ köyü ile Yeniçağa ilçesi arasında bulunan sulak alanlarda çalışma başlatıldı. Sabah saatlerinde Ankara Jandarma Komando Özel Asayiş ve Kurtarma Tugay Komutanlığına bağlı 10 kişilik JAK Timi’ne bağlı dalgıçlar, Yeniçağa Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’nde bulunan sulak alanlara dalış yaparak arama yaptı.
 
Ekiplerin, gün boyunca ilçe çevresindeki sulak alanlarda ve Yeniçağa Gölü’nde de arama yapacağı öğrenildi.
 


Haber: A. SARI

Yorumlar (0)
24
açık