banner851

banner614

ŞOK GELİŞME!

banner619

Bundan 3 hafta önce Mengen’de 71 yaşındaki Zeki Öztürk isimli şahsın ormanda parçalanmış halde cesedi bulunmuştu. Bolu yerel medyasında olayın ayı saldırısı değil vurulma olduğunun ortaya çıktığı bildirildi.

banner846
Asayiş 29.10.2017, 10:48 29.10.2017, 16:27
8448
banner844

Bolugazetesi.com.tr’nin haberine göre olayın ayı saldırısı nedeniyle kaynaklandığı düşünülürken Zeki Öztürk’ün vurulduğu otopsi sonucunda belli oldu. Ensesinden saçma çıkan Zeki Öztürk’ü öldürenin kim olduğu araştırılırken o gün yanında bulunan arkadaşı suçunu itiraf ederek Zeki Öztürk’ü yanlışlıkla öldürdüğünü söyledi. Zeki Öztürk’ün cesedinin ise ölümünden sonra yabani hayvanlar tarafından parçalandığı otopsi sonucunda tespit edildi.

Zeki Öztürk’ü kaza ile öldürdüğünü itiraf eden arkadaşının ise sorgusu devam ediyor.

Olayın geçmişi

Ankara’da bir otelde uzun yıllar aşçı olarak çalıştıktan sonra geçen yıl emekli olan evli ve 3 çocuk babası Zeki Öztürk, 5 Ekim günü 07.00 sıralarında av tüfeğini de yanına alarak mantar toplamak için ormana gitti. Yakınları, öğleden sonra olmasına rağmen geri dönmeyen Zeki Öztürk’ün, cep telefonunu da açmaması üzerine şüphelendi. Yakınları ve köylüler, saat 15.30 sıralarında Zeki Öztürk’ü aramaya çıktı. Ormanda sürekli Öztürk’ün telefonunu arayıp sesin geldiği yöne doğru giden köylüler, gece köye yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta yüzünün büyük bölümü yırtıcı bir hayvan tarafından yenilen cesetle karşılaştı.

 

Yorumlar (0)