banner851

banner955

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

yaklaşık 15 sokak köpeğinin öldürülerek boş bir araziye gömüldüğü ihbarını alan güvenlik güçleri alarma geçti. Cumayeri sınırına yakın bir noktada bulunan ölü köpekler nedeniyle başlatılan soruşturma devam ediyor.

Asayiş 18.05.2022, 09:49 19.05.2022, 10:27
3072
SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Çilimli ilçesi ile Cumayeri Avlıyan Köyü arasındaki boş bir arazide çok sayıda köpek cesedi bulundu. Yaklaşık 15 ölü köpekle ilgili gelen ihbarı değerlendiren kolluk kuvvetleri, yaptığı ilk incelemede, sokak hayvanlarının öldürüldükten sonra araziye gömüldüğünü tespit etti.

İlk etapta 15 köpek ölüsünün bulunduğu bölgenin iki ilçe sınırında olması nedeniyle arazinin Çilimli’de mi yoksa Cumayeri’nde mi olduğunun belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yapılan araştırma sonucunda vahşetin adresinin Çilimli ilçe sınırlarında olduğu belirlendi. 

“NE GEREKİYORSA YAPILMALI, ÜSTÜ KAPATILMAMALI”

Cumayeri’nde sokak hayvanlarının barınması ve tedavi edilmesi amacıyla çalışmalar yürüten Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, olaydan duyduğu büyük üzüntüyü Öncü Haber mikrofonunda dile getirdi.

Olayı “Üzücü bir durum, gereken yapılmalı” ifadeleriyle özetleyen Koloğlu, konunun takipçisi olacaklarının altını çizdi.

Başkan Koloğlu haberi yardımcısı aracılığıyla öğrendiğini belirterek şunları söyledi: “Dün akşam başkan yardımcımız aracılığıyla bize bilgi geldi. Hemen talimatı verdim olay yerine çalışma arkadaşlarımı gönderdim. Çok üzücü bir durum! Bizim ilçe sınırlarımız içinde olmamasına rağmen bu vahşeti sergileyenlerin bulunması adına elimizden geleni yapmaya hazırım. Ne gerekiyorsa yapılmalı üzeri kapatılamamalı.”

“BÖYLE BİR VAHŞETE SESSİZ KALAMAYIZ”

Başkan Mustafa Koloğlu, kendisinin de hayvansever olduğunun yakın çevresi tarafından iyi bilindiğinin altını çizerek, açıklamalarına şu sözlerle devam etti; “Sonuçta onlar bize Allah’ın emanetleri. Biz onlara elimizden geldiği kadar sahip çıkmak zorundayız. Cumayeri Belediyesi olarak bütün toplantılarda arkadaşlara verdiğimiz en önemli talimat sokak hayvanlarının haklarını gözetmek üzerinedir. Benim hayvanseverliğimi bütün Düzce, bütün Cumayeri bilir.

Evimde de hayvan besleyen biri olarak söylüyorum, hukuki sorumluluklarımızın yanı sıra, insani sorumluluklarımız gereği böyle bir vahşete sessiz kalamayız. Konunun her alanda takipçisi olacağız. Şuan savcı bey alanda, Polis Jandarma alanda! Bize düşen bir sorumluluk olursa elimizden geleni yapmaya hazırız.”

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Öte yandan olayla ilgili Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı ve yaşanan bu vahşetin kim ya da kimler tarafından gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi için geniş çaplı araştırmanın devam ettiği öğrenildi.

banner844
Yorumlar (12)
Mustafa 7 ay önce
Korkunç bir olay
Bunu yapabilen her alçaklığı yapar
Mert 7 ay önce
Hayvanlara zarar veren her kimlerse İNŞALLAH yatacak toprağınız bile olmaz. Sonunuz bataklık olsun
Arar 7 ay önce
Allah rağzı olsun yapanlardan devlet sahip çıkmasa vatandaş için tehlike diz boyu illaki çoluk çocuğumu parçalasınlar
Cumayerli 7 ay önce
Cumayeri belediyesi köpekleri yakalayıp dağlara salan kimdi belediye aracınla hamascik köyünde yakalandılar sonra hayvan severim yersen
mustafa37 7 ay önce
Bu hayvan severler her il veya ilçeye barınak yaptırsa ne bu haberleri duyarız ne de insanları kaybederiz.
komşu 7 ay önce
herkes yazmış da bu hayvanların başka bir canlıya zarar verip vermediğini nerden biliyorsunuz
M kurt 7 ay önce
Böyle olacağı belliydi. Köpekler çocukları öldürüyor eee. Belediye birşey yapmıyor, eee. Benim çocuğum köpekten deyersiz deyen varmı. Yoktur hersade canı yanan anne baba vs. Bu yola baş vurmuş. İnsan itten köpkten deyersi olamaz
KÜRŞAT YILMAZ 7 ay önce
Cumayeri sokak hayvanları için en kontrolsüz ve sağlıksız bölge...
Ayrıca Başkan hayvansever olsa da sokak hayvanlarını sevmiyor...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız