banner851

banner614

SÖZDE VAR, İCRAATTA YOKLAR!

Merkeze bağlı Çakır Hacı İbrahim Köyü’nde yangına geç müdahalenin bir evin kül olmasına neden olduğu ileri sürüldü. İtfaiyenin 28 dakika sonra köy gelmesini eleştiren vatandaşların ihbarı üzerine konuyu araştıran Öncü Haber, köye daha yakın olan Beyköy itfaiyesinin yangın söndürme aracının sanayide olması nedeniyle vakaya çıkış yapamadığı ve bu yüzden Düzce Belediyesi itfaiyesi köye gelene kadar evin alevlere teslim olduğu ortaya çıktı.

banner619
Asayiş 28.01.2021, 16:17 29.01.2021, 00:03
4563

Düzce merkeze bağlı Çakır Hacı İbrahim Köyü’nde sabaha karşı çıkan yangın iddiaya göre itfaiyenin vakaya geç müdahalesi nedeniyle evin kullanılamaz hale gelmesine neden oldu.

Yangın, sabaha karşı saat 05.00 sıralarında İsmail Eski ait evde henüz bilinmeyen bir nedenle çıktı. İsmail Eski’nin eşi ahıra gittiği sırada evin çatısından dumanlar yükseldiğini fark etti. Bunun üzerine eve girerek eşini ve çocuğunun dışarı çıkmasını sağladı.

Gördü şahitlerinin beyanına göre evin çatı kısmında başlayan yangın, bir patlama sesi duyulmasının ardından hızla yapıyı sardı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri uzun uğraşlar sonucu yangını kontrol altına alabildi.

‘Bu kadar gecikme olmasaydı, ev küle dönmezdi’

 Yangın nedeniyle evleri küle dönen Eski ailesi soğuk kış günlerinde evsiz kaldı. Komşuları itfaiyenin vakaya yaklaşık yarım saat sonra müdahale etmesini güvenlik kamera görüntülerini paylaşarak eleştirdi. Beyköy Belediyesi itfaiyesinin köy daha yakın olmasına karşılık neden Düzce Belediyesi itfaiyesinin beklendiğini sorgulayan vatandaşlar, ‘Bu kadar gecikme olmasaydı, ev küle dönmezdi’ dedi.

Düzce ve Akçakoca dışındaki belediyelerde itfaiye zayıf

Bunun üzerine konuyu araştıran Öncü Haber, Düzce ve Akçakoca belediyeleri dışındaki tüm belediyelerin itfaiye donanımı konusunda sıkıntı yaşadığı gerçeğine ulaştı. Belde ve ilçelerde eksik teçhizat ve sık sık arızalanan itfaiye araçları yüzünden çoğu zaman vakalara Düzce Belediyesi’ne bağlı itfaiye erlerinin müdahale etmesi, son olaydaki gibi acil müdahale gerektiren durumlarda yaşanan zaman kaybını gözler önüne serdi.

Çatıda başlayan yangına geç müdahalenin evi kullanılamaz hale getirmesi, artık tüm belediyelerin itfaiye alt yapısını güçlendirmesi gerektiğini üzücü şekilde ispatladı.

HABER: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (4)
nuri candemir. 8 ay önce
zaten öyle.düzce ve akçakoca dışındaki ilçelerdeki itfaiyeler sadece gösterişten ibaret.amaç itfaiye var desinler.hangi yangını söndürmüşler.son derece zayıf araç ve teçhizate sahipler maalesef.bunuda vatandaşların cimere yazmaları gerekir.başka türlü çözüm görükmüyor.
Kazım Karabekir 8 ay önce
Beyköy belediyesi bu kişiye ev yapmalıdır diye düşünüyorum ayrıca ev yapılana kadar geçiçi ev tutulabilir ve masrafı karşılanabilir
Mert 8 ay önce
Önemli mi nasılsa icraata bakmadan,sadece parti adına göre oy veriyorsunuz.
Sakin 8 ay önce
Beton hasır olmayan tavanı ahsap veya lambiri olan evlerde bu sıkıntılar bitmez betonarme sart