banner851

banner955

ŞÜPHELİ SANIK ÖLEN ŞAHSIN 11 YILLIK ARKADAŞI

Zonguldak’ta ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan Arif B. isimli şahıs, elleri ve ayakları bağlı bir şekilde ırmak kenarında ölü olarak bulundu. Cinayet şüphesiyle soruşturma başlatan Emniyet Ekipleri, elde edilen deliller ışığında şahsın, 11 yıllık arkadaşı tarafından öldürülmüş olma ihtimali üzerinde duruyor.

Asayiş 13.05.2022, 12:00 13.05.2022, 11:23
2929
ŞÜPHELİ SANIK ÖLEN ŞAHSIN 11 YILLIK ARKADAŞI

Geçen yıl Ocak ayında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Çayı yakınlarında kimliği belirsiz el ve ayakları bağlı halde bir erkek cesedi bulundu. Morga kaldırılan cesedin yapılan kimlik tespitinde Arif B. ye ait olduğu tespit edildi. Cinayet şüphesiyle harekete geçen ekipler olayla ilgisi olduğu belirtilen Kadir A. yı gözaltına aldı. İfadesinin ardından salıverilen Kadir A. nın ardından bölgedeki güvenlik kameraları incelendi.

Teknik takibe takılan Kadir A. nın, kamera kayıtlarında Arif B. ile ırmak kenarında en son birlikte görülen kişi olduğu tespit edildi. Yeniden gözaltına alınan Kadir A. nın evinde yapılan aramada ise öldürülen Arif B. ye ait banka kartları da ele geçirildi.

"11 YILDIR TANIŞIYORUZ" DEDİ, BANKAYA GİDİP MAAŞINI ÇEKTİ

Arif B. nin maaşını çektiği banka kartıyla, marketten alışveriş yaptığı da tespit edilen Kadir A., sevk edildiği adliyece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
"Kasten adam öldürme" suçlamasıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan Kadir A., bir önceki duruşmasında 11 yıldan bu yana tanışıklığı olduğunu ifade ettiği Arif B. yi öldürdüğüne yönelik suçlamaları kabul etmedi.

“Öldü mü Yaşıyor mu Diye Maaşını Kontrol Ettim"

Arif B. nin bir süre önce Bolu'ya gitmek üzere yanından ayrıldığını bir daha hiç görüşmediğini söyleyen Kadir A., banka kartlarıyla yaptığı alışverişlere ilişkin de; "Kartları gitmeden bana bıraktı. Bir süredir görüşmedik. Öldü mü yaşıyor mu diye maaşını kontrol ettim" diyen sanığın beden ve ruh sağlığı bakımından cezai ehliyetine ilişkin rapor talep edildi.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız