banner851

banner955

SURİYELİ GERGİNLİĞİ!

Hendek’te sabah saatlerinde Suriyeli işçiler ile vatandaşlar arasında çıkan kavga gece saatlerinde de devam etti. Bir grup Suriyeli ailelerin kaldığı üç eve zorla girerek evdekileri darp etti.

Asayiş 16.06.2017, 11:17 16.06.2017, 15:53
6306

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bir fabrikada bölüm sorumlusuyla kavga eden Suriyeli işçinin, yakınlarıyla birlikte gelip işçilerin bulunduğu servise taş ve sopalarla saldırmasının ardından yaşanan gerginlik akşam da devam etti.

Edinilen bilgilere göre, Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir fabrikada bölüm sorumlusu ile Suriyeli işçi arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonrasında Suriyeli genç yanında getirdiği 10 arkadaşı ile fabrikada bölüm sorumlusunun otomobiline taşlı ve sopalı bir saldırı düzenledi. Meydana gelen olayda 2 kişi yaralanarak Hendek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Evlere zorla girip içerdekileri darp etti
Olay, yaşananlarla sınırlı kalmadı. Hendek ilçe merkezinde toplanan yüzlerce kişi önce yoldan geçen 6 Suriyeli sığınmacıyı darp etti. Ardından tartışmanın yaşandığı Suriyelilerin aileleri ile birlikte yaşadığı üç eve adeta baskın yaparak içeride bulunanları darp etti.

2 kişi gözaltına alındı
İlçeyi ayağı kaldıran olay sonrası polis ekipleri 2 kişiyi gözaltına aldı. Polis ekipleri olayı kontrol altına almakta zorlanınca Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ve Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile çevre ilçelerden takviye geldi. Polisin aldığı sıkı önlemler ve yapılan görüşmeler sonucu kalabalık dağıldı.

Haber:Ö.YILMAZ

Yorumlar (28)
Düzceli 5 yıl önce
Yeter artık Suriye-Iraklılarının yüzüne ırkçı oldum... heryerde aynı sorun var onlarınyüzübe kapı pencere açamaz olduk srsızlık diz boyuuu ülkemizde yabancı olduk .. görün duyun artık sesimiziiiiiii
Özgür 5 yıl önce
Onlar servis durdurup iki arabayi pert ediyor bisey olmuyorda bizimkiler ev basmış 3-5kisi yi darp etmis bumu problem az bile etmisler dua etsinler evlerini atese vermemisler
sakaryalı 5 yıl önce
Ne oluyor simdi yeni Türkiye den rahatsız olan mı var bunlar ne yorumlar kendinizle celismeyin lütfen bı 10 yıl sonra herşey daha yeni olacak.
eren 5 yıl önce
gelen mültecilerin çoğu zaten ordan sabıkalı aranan suçlu piskopatlar.dürüst olanlar arada savaşıyor memleketlerini satmadılar. biz türkleri zoraki seviyormuş gibi yapıyorlar.hepsi avrupayı istiyor iltica için başvurmuşlar .
Düzceli 5 yıl önce
Defolsun gitsinler ülkemizden
ofkeli vatandas 5 yıl önce
bunların gotunu devlet kaldırdı.ulan kim oluyonuzda grup halinde mala zarar veriyonuz..cete kurma sucudur bu.planlı kasıtlı cete halinde bi suc islenmis.ama mahkeme yine o itleri hakli cıkarır.niyeee.multeciii
SUC ISLEYENI 5 yıl önce
SUÇ İŞLEYENI SINIRDISI EDİN KRALLARA UYDURUN SU DILENCILERIDE SINIRDISI EDIN FUHUŞ HORTLADI DÜZCEDE UCUZ UCUZ ....
Can . D 5 yıl önce
BU NEYA GÖNDERIN SURIYELILERI ÜLKELERINE GÜZELIM ÜLKEMIZ SURIYELILERE KAPILARINI ARDINAKADAR ACAR YARDIM EDER ONLARDA NANKÖRÜN ÖNDEGIDENI GÖNDERIN GITSIN ALMANYA DOGRUSUNU YAPIYO ALMANYAYA YÜK OLMUYOLAR EKONOMI YIPRANMIYO ONDAN AFERIN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız