banner851

banner614

TANINMIŞ İŞADAMLARI İÇİN KARAR!

banner619

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında DÜSİAD üye ve yöneticileri ile tanınmış işadamlarının bulunduğu 52 sanıklı davada ara karar çıktı. Buna göre 27 tutuklu işadamından 17’sinin tahliyesine karar verildi.

banner846
Asayiş 03.11.2017, 21:28 05.11.2017, 12:00
14549
banner844

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’na yönelik 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaların duruşmaları devam ediyor. Bu kapsamda aralarında DÜSİAD yönetici ve üyeleri ile Düzce’nin tanınmış  işadamlarının yargılandığı 52 sanık bugün hakim karşısına çıktı.

Bugün son kez savunma yapan ve haklarındaki suçlamayı reddeden sanıklar hakkında Mahkeme Başkanı ara kararı açıkladı.

Buna göre, tutuklu sanıklardan, Celal Furuncu, Cemal Dinler, Cengiz Düzgün, Ender Tuncel, Hasan Kaşık, Mustafa Celiloğlu, Muzaffer Bülbül(Sol tarafının felç olmasından dolayı sağlık nedeni), Niyazi Bülbül, Osman Alper, Ömer Gülen, Sinan Özçelik, Şakir Furuncu, Tahsin Sezer, Temel Karabacak, Yusuf Akbaş, Yusuf Celiloğlu, Yusuf Fikret Şimşek’in üzerlerine atılı suçlardan tutuklu kaldıkları süre bir kısım sanıklar hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanma ihtimali yargılamanın bundan sonraki safahatı açısından tutuklama sebeplerinin var olmasına rağmen adli kontrol hükümlerinin yeterli olacağı sonucuna varılmakla sanıkların adli kontrol hükümleri uygulanmak koşuluyla tahliyesine, sanıklar hakkında yurt dışına çıkış yasağı koşuluyla adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına, adli kontrol hükümlerinin tatbiki için Cumhuriyet Başsavcılığı’na karar suretinin gönderilmesine, sanıkların adli kontrol hükümlerine uygun davranmadığı takdirde hakkında yeniden yakalama ve tutuklama kararı verilebileceği hususunun gereğince ihtar edilmesine karar verildi.

Mahkeme heyeti, yakalamalı sanıklar Eyüp Çakır, Fisun Çelik, İbrahim Çelik, İsmail Çolak, Murat Güner ve Samet Yılmaz'ın hakkındaki yakalama kararlarının devamına ve infazlarının beklenmesine karar verdi.

- İddianameden

İddianamede 27'si tutuklu 52 sanık hakkında TCK'nın 314/2 maddesi gereğince "silahlı terör örgütüne üye olmak", "örgüte finansal destek sağlamak" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak" suçundan, 15 yıl hapis cezası isteniyor.

Öte yandan Mahkeme Heyeti duruşmayı 1 Aralık 2017 tarihine erteledi.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (55)
İş Adamı 4 yıl önce
ya sn basın mensupları fetö ile tüylenen bu kişilere tanınmış iş adamları diyerek ödüllendirmeyin lütfen fetöcü iş adamları deyin. Kaldı ki baktılar mahpus işkence olmaya başladı kandırılmış hissiyatına sığındılar
İş adamı 4 yıl önce
ya sn basın mensupları fetö ile tüylenen bu kişilere tanınmış iş adamları diyerek ödüllendirmeyin lütfen fetöcü iş adamları deyin. Kaldı ki baktılar mahpus işkence olmaya başladı kandırılmış hissiyatına sığındılar
Tufan 4 yıl önce
Benim için ha vatandaşımın üstüne binlerce yarım kiloluk mermi atan adam ha onlara bir lira katkısı olan adam ikiside bir adalet devlet unutacak olsa da ben unutmam arkadas unutmamamız da lazım !
znc 4 yıl önce
kim yargılanıyor .. aylık maaşı 1500 tl olanlar mı??
o zaman 4 yıl önce
o zaman bence bütün sohpetlere gidenleri maklubeleri löp löp götürenleri de alsınlar.
Vatandas 4 yıl önce
Asıl fetocular zaten dışarda geziyordu eksikler tamamlandı sadece.
güven 4 yıl önce
ÜLKEMDE ÇOK BÜYÜK FİLM DÖNÜYOR
Düzceli 4 yıl önce
Muzaffer ve Niyazi kardeşlere hakkımı helal etmiyorum. Yazık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın