banner851

banner614

“TATİLE GİDİYORDUM” DİYE SAVUNDU

banner619

Lüks yatla Marmaris’ten Yunan Adalarına kaçarken yakalanan ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan Muhammet Çakır hakim karşısına çıktı. Çakır, yurt dışına kaçarken yakalandığı iddiasını kabul etmeyerek “Bu doğru değil. Tatile gitmiştim” dedi. Mahkeme Başkanı savunmasında şirketinin mal varlığını anlatan Çakır’a, “Şirketinin reklamını yapmayı bırak.” diyerek sert çıktı.

banner846
Asayiş 01.11.2017, 16:01 03.11.2017, 10:27
8218
banner844

FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenerek KHK ile kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 27’si tutuklu 52 sanığın yargılanmasına devam edildi. Dava dosyasında tutuklu yargılanan DÜSİAD’ın firari Başkanı Eyüp Çakır’ın kardeşi Muhammet Çakır dün hakim karşısına çıktı. 

 “Tatile gitmiştim”
15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde kendilerine yurtdışına kaçma talimatı verilmesi üzerine Etiyopya’ya kaçtığı öğrenilen DÜSİAD Başkanı Eyüp Çakır’ın kardeşi Muhammet Çakır, Marmaris’ten Yunan Adalarına kaçarken yakalandığı iddiasını kabul etmeyerek şöyle konuştu:
“Ben ticaret kanunu kapsamında ticaret yapan bir insanım. Milyonlarca TL vergi verdim. Şirketlerime kayyum atandıktan sonra dinlenmek için tatile Marmaris’e gittim. Bana yurtdışına kaçma gibi bir davet gelmedi. Yurtdışına çıkarken yakalandığım doğru değildir. Öyle bir şey yapmadım.”

Yatırım için gittiler diye biliyorum”
Ağabeyi Eyüp Çakır’ın Etiyopya’da olması ile ilgili bildiklerinin sorulmasına ise Çakır, şu yanıtı verdi:
“Ağabeyim Eyüp Çakır, İbrahim Çelik ve Murat Güner ile birlikte iş yapmak için Etiyopya’ya gittiğini biliyorum. Yatırım için gittiler diye biliyorum. Benim kaçmak gibi bir niyetim yoktu. Kaçmak istesem kaçardım. Ağabeyim kaçtığı için tutuklandığımı düşünüyorum. Zoraki olarak dosyaya sokulduğumu düşünüyorum. Suçsuzum.”

“Şirketinin reklamını yapma”
Şirketlerine kayyum atanmasının ardından ortaklarıyla birlikte kurdukları şirketini anlatan Muhammet Çakır’a sert çıkan Düzce 2.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, “Şirketinin reklamını yapmayı bırak. Sorulan sorulara cevap ver.” dedi.

Çakır Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Finans Sağlama ve Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama” suçlarından yargılanıyor.

Haber:Ö.YILMAZ

Yorumlar (9)
adamın teki 4 yıl önce
Yav insan yatırım için, iş için yurtdışına gider de 2 senedir annesini babasını kardeşini akrabalarını özlemez mi?
Yuri 4 yıl önce
1-Ağabeyim, Etiyopya ya yatırım için gitti. 2- Ağabeyim "kaçtığı için" tutuklandığımı düşünüyorum...
***** 4 yıl önce
milletin ahı var. diye yazan vatandaş kaç gün çalıştın bu şirkette kaçpara alıcagın kaçgün ödenmememiş sigorta pirimin var *****
Düzceli 4 yıl önce
Sn.Hakim bey hepisini eşleriyle birlikte yargılayın ev ablasıdır eşleri.Devletime hainlik yapanlar hapislerde çürüsün.Nasıl zengin oldukları anlaşıldı halicı,tulcü tatlıcı,kalöriferci mazlum rolleri yapan vatan hainleri.
By şurup 4 yıl önce
Herkez nahum ya eeeeee böle bu işler şimdi feto babanız sizi kurtarsın bakalım
hakim bey 4 yıl önce
şunlara sorun sizin memleketiniz neresi diye...çok merak ediyorum ne cevap vericekler...
hakime 4 yıl önce
milleti saf yerine koyma muhammed....sen sakin konuşursun...ab,lerini seversin...fetönün 1 numaralı adamısın...2 numarayı söle...bırak laga lugayı...
milletin ahı var. 4 yıl önce
yanlarında çalışanlara yıllarca sigorta yapmöadılar,beter olun pis fetocular,başka ilde yargılansın.hakimlere tehdit olabilir bunlardan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın