banner851

banner955

'TEDBİRLERİ İKİ KATINA ÇIKARTIN'

Düzce'nin kanayan yarası olan uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi adına mücadele sürerken, TESK'ten madde bağımlılığı konusunda çarpıcı bir açıklama geldi. Bağımlılık yapan maddelerin kullanım yaşının 10'a kadar düştüğü vurgulanan açıklamada, "Yapılan araştırmalara göre velilerin yüzde 73'ü çocuklarının okulda olduğu saatlerde güvenliğinden endişe duyuyor. Emniyet ve valilikler ülke çapında bu konuyla ilgili tedbirlerini iki katına çıkarmalı, okul yönetimleri de daha dikkatli olmalı.' denildi.

Asayiş 26.03.2017, 12:29 26.03.2017, 17:31
5912

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu kez ülke genelinde olduğu gibi Düzce'de de çözüm için büyük uğraş verilen uyuşturucu kullanımını gündemine aldı. Okul çevrelerinde alınan güvenlik önlemlerinin öğrenciler için yetersiz olduğunu savunan TESK Genel Başkanı Palandöken, 'Çocuk ve genç yaşta artan şiddet eğilimine bağlantılı olarak okul çevrelerinde meydana gelen olaylar küçümsenmeyecek kadar yüksek.' dedi.

'Madde bağımlılığı 10 yaşa kadar düştü'

Ülkemizde 17 milyon 588 bin 958 öğrencinin örgün eğitimden yararlandığını bildiren Palandöken, 'İlk ve orta dereceli okulların çevrelerindeki tehlikelere karşı veliler ve özellikle okul yönetimleri oldukça dikkatli ve tedbirli olmalı. Çünkü bağımlılık yapan uyuşturucu maddelerin kullanımı 10 yaşa kadar düştü. En önemlisi bu maddeleri kullananların yüzde 98'ini erkekler oluşturuyor. Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) raporlarına göre çocukların yüzde 95'i bu maddeyi tanıdıkları birinden alıyorlar. Ülkemizde 37 adet AMATEM var. Fakat bu sayı yeterli değil. Acilen artırılmalıdır.' dedi.

'Çocuklar okuldayken veliler tedirgin'

Okul çevrelerinde uyuşturucu ticareti yapılmasının önüne geçilmesi için okul yönetimlerine büyük sorumluluk düştüğüne vurgu yapan Palandöken, 'Yapılan araştırmalara göre velilerin yüzde 73'ü çocuklarının okulda olduğu saatlerde güvenliğinden endişe duyuyor. Emniyet ve valilikler ülke çapında bu konuyla ilgili tedbirlerini iki katına çıkarmalı, okul yönetimleri de daha dikkatli olmalı.' diye konuştu.

banner844
Yorumlar (11)
Agakoylü 6 yıl önce
Kimse bi yeri kötülemesin beykoyde neler satıldığını iyi biliyoruz biz dilinize sahip olun
SÜLEYMAN METE 6 yıl önce
DÜZCE KOLLUK KUVVETLERİNDE KAÇ NARKOTİKÇİ ÇALIŞIYOR? KAÇ ARAÇLARI VAR? ÖDENEKLERİ NE KADAR? KADRODA EĞİTİMCİ VAR MI? HALK NARKOTİK GÜÇLERİNE NE KADAR DESTEK VERİYOR?
mahalleli.. 6 yıl önce
fettah tarlası carreforun yanındaki parka gelin lütfen..gündüz gündüz bira içenden içki içenden geçilmiyor.mangallar içkiler...Muhtar bey dikkat edin biraz..kapının önü içki kutularıyla doluydu dün.
memet 6 yıl önce
Suyun akarını kesmezseniz durdurumazsınız,önce akarını bu işten rant elde eden büyük baronları temizleyin , bakın sonra sokakta hiç köpek kalmamış, içimiz rahat ,sokaklar,okullar,çocuklar,veliler herkes rahat.Basit birtedbir ama kimyapacak
Ali Türkler 6 yıl önce
Anne babaların ilgisizliğini düşününce, çocuklarımız için en güvenli yer okullar diye düşünüyorum. Anne/babalar çocuklarının okula gittiğini takip etsin yeter...
beykoylu 6 yıl önce
Azmimilli ve beykoyu beyenmeyen, kultur mahallesine onu da begenmezse aga mahallesine taşinsin. Gule gule
Endişeli 6 yıl önce
Azmimilli mahallesi ve beyköy çok kötü rabbim çocuklarımızı korusun çok kötü zamandayız
Ceren Nur Ozcan 81 6 yıl önce
Aileler toparlanmali artik daha fazla disiplin lazim spor sokak as taksi küçüksu olsun düzcenin her bir sokağında tinerci dolu artık yürümekten korkar olduk yazıktır..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız