banner851

banner614

“TELAFİSİ MÜMKÜN OLMAYAN SONUÇLARA NEDEN OLABİLİRDİ”

banner619

Valilik Kavşağı’ndaki uygulamada durdurulan kağıt toplayıcısı Ramazan Dadak’ın ceza yememek için gözyaşı döktüğü ve Öncü Haber’in kaydettiği görüntüler Türkiye gündemine oturmuştu. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden konu ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada cezanın Karayolları Trafik Kanunu’na göre yazıldığı vurgulanarak, “Trafik güvenliği acısından risk teşkil eden bu ihlallerin tespit edilmemiş ve gerekli tedbirlerin uygulanılmamış olması halinde, telafisi mümkün olmayacak çok daha ağır maliyetlere neden olacağı muhakkaktır” denildi.

banner846
Asayiş 20.04.2021, 20:25 21.04.2021, 16:32
5006
banner844

Geçtiğimiz cumartesi günü motosikleti ile çöplerden kağıt toplamak için evinden çıkan Ramazan Dadak, valilik kavşağında polis ekipleri tarafından durdurulmuştu. Ehliyetsiz motosiklet kullandığı ve sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği gerekçesi ile kendisine ceza kesildi. Dadak, “6 aylık bebeğim var. Ne olur bana ceza kesmeyin. Elinizi ayağınızı öpeyim” diye dakikalarca yalvararak gözyaşlarına boğulmuştu.  

Öncü Haber’in konuyu haberleştirmesinin ardından konu bir anda Türkiye gündemine oturdu. Hayırsever vatandaşlar Dadak ve ailesine yardım etmek için sıraya girdi.  

EMNİYETTEN AÇIKLAMA 

Öte yandan olayın kamuoyundan gelen tepkinin büyümesi üzerine Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden konu ile ilgili bir açıklama geldi. 

Yapılan yazılı açıklamada haberimize konu olan Dadak’ın ehliyetinin olmadığı ve motosikletinin zorunlu sigortasının olmadığı vurgulandı. Söz konusu cezai işlemin Karayolları Trafik Kanunu’na göre uygulandığı belirtilerek, aksi durumda trafik güvenliği açısından risk teşkil eden durumun telafisi mümkün olmayan maliyetlere neden olacağı ifade edildi. 

Açıklamanın tam metni şöyle: 

“Trafik güvenliğinin sağlanması noktasında motosikletlerin karışmış olduğu kazaların önlenmesi ve motosiklet sürücülerinin korunmasına yönelik olarak trafik birimlerimizce mutat olarak denetimler yürütülmektedir.  

Bu kapsamda ilimiz trafik denetim ekiplerince Valilik Kavşağında tespit edilen ve basında "karton toplayan motosikletli seklinde yer alan olayda; Motosikleti kullanan kişinin sürücü belgesinin olmadığı, taşıtın zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmadığı tespit edilmiş ve görevlilerce bu ihlallere ilişkin olarak Karayolları Trafik Kanunu'nda öngörülen idari müeyyideler uygulanmıştır. Aksi durumda, trafik güvenliği acısından risk teşkil eden bu ihlallerin tespit edilmemiş ve gerekli tedbirlerin uygulanılmamış olması halinde, telafisi mümkün olmayacak çok daha ağır maliyetlere neden olacağı muhakkaktır.  

Trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik gerekli tedbirlerin kararlılıkla uygulanması bizlerin üstlenmiş olduğu sorumluluğumuzun gereğidir.” 

Yorumlar (33)
Adalet 2 hafta önce
Adalet ve vicdana uymuyor
ENGİN VATANSEVER 2 hafta önce
polis haklı olabilir fakat koskoca emniyet tek çözüm olarak, gariban vatantadaşı yalvartıp , ağlatıp üstüne ceza yazmayımı seçti?
Mete 2 hafta önce
Bana ceza yazabilmek için tersten giden trafik polisi de hem beni hem karşı şeritten gelenleri tehlikeye atmıştı...
taraftar 2 hafta önce
siz yolları yarış pisttine çeviren lüks araçları durdurun gereğini yapın trafik güvenliği için.
vatandaş 2 hafta önce
polisler pandemide saz çalıp alem yapıyor onlara ceza yok garibe ceza
VATANDAŞ 2 hafta önce
ÖNCÜ HABER, SENİN BU HABERE ATTIĞIN BAŞLIĞI DA UNUTMADIK !!! "CEZA YEMEMEK İÇİN AĞLADI" ... SİZ ALLAHTAN KORKMAZ KULDAN UTANMAZSINIZ !!!
Vatandaş 2 hafta önce
Sokağa çıkma yasağı var ne trafiği ne riski kimi kandırıyorsunuz o memurun vicdansızlığını örtmeye çalışmayın zengine denk gelmiş olsaydı yazarmıy dı
luizao 2 hafta önce
Peki baska yerlerde telafisi olmayan hatalar yapanlar var arabalarini dukkan onune kaldirima koyanlar jalic9 konutlarda kisitlamada yuzlerce gezen parklarda oturan garibana mi sizin kurallariniz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
hafif yağmur