banner851

banner614

TEM’DE KORKU DOLU ANLAR!

banner619

TEM Otoyolu Gümüşova mevkiinde seyir halindeki TIR motor kısmında oluşan arıza nedeniyle alev aldı. TIR’ın çekici kısmı tamamen küle çeviren alevler, arka kısımda bulunan tankere ulaşmadan söndürüldü.

banner846
Asayiş 30.10.2017, 10:54 31.10.2017, 13:14
2834
banner844

Olay saat 10:45 sıralarında TEM Otoyolu Gümüşova mevkiinde yaşandı. Mehmet Kaya (28) idaresindeki TIR, Kocaeli’den yüklediği bitkisel yağı Adana’ya götürmek için yola çıktı.İddiaya göre; Gümüşova Rampaları’na geldiği esnada motorun kısmından gelen ses sonrası tutuşan TIR’daki yangını fark eden sürücü hemen aracı emniyet şeridine çekerek, kendisini son anda dışarı attı.

Kısa sürede TIR’ın ön kısmı alev topuna dönerken, gökyüzünü siyah duman kapladı.

Yoldan geçen diğer araçlardan ve Gümüşova İtfaiyesi’nden gelen yangın tüpleri de çıkan yangını söndürmeye yetmedi. Kısa sürede olay yerine ulaşan Düzce İtfaiyesi yangını kontrol almak için işe koyuldu. Alevlerin bitkisel yağ yüklü kasaya ulaşmaması için yoğun çaba sarf eden ekipler, yangını kontrol altına altı.Söndürme çalışmaları nedeniyle yaklaşık yarım saat Ankara şeridi trafiğe kapalı kalırken, soğutma çalışmalarının ardından yeniden trafik normal akışına döndü. Yangın sonucunda TIR’ın çekici kısmı kullanılamaz hale geldi. Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

Haber: Ş.ÇAKIR

 

Yorumlar (3)
gümüşova 4 yıl önce
Yatır var orda
Mustafa 4 yıl önce
Aynen Er'e katiliyorum.gumusova rampasi meşhur.surekli kaza bela.1 hafta hayat sakin gitse duz yolda teker fırlar o kaza olur yine olur.yolu yaparken abdestsiz mi yaptılar ne yaptilarsa..
Er 4 yıl önce
Ben bu gümüşova rampalarını anlamıyorum her kaza her olay orda oluyor bi sıkıntımı var ne var Allah yardımcısı olsun şoför arkadaşın.