banner851

banner614

TRAFİK EKİPLERİ TESPİT ETTİ

Düzce’de trafik ekipleri, aracındaki Türk bayrağının çamurlandığını belirledikleri minibüs sürücüsüne 628 lira ceza kesti.

banner619
Asayiş 15.01.2021, 11:55
7073
TRAFİK EKİPLERİ TESPİT ETTİ

Düzce’de Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından D-100 Karayolu üzerinde uygulama gerçekleştirildi. Uygulama sırasında T.S. idaresindeki 81 EY 8161 plakalı minibüsün kaputunda kirlenmiş ve çamurlanmış Türk Bayrağı trafik ekipleri tarafından tespit edildi.

Duyarlı trafik ekiplerinin dikkatinden kaçmayan Türk Bayrağı’nın sökülmesi için sürücüye uyarı yapıldı. Minibüs sürücüsü ve araç sahibine ‘bayrak kanununa’ muhalefet suçundan 314’er lira olmak üzere toplamda 628 lira para cezası uygulandı.

Ayrıca sürücü tarafından araç üzerindeki Türk Bayrağı da söküldü.

İlgili yasada "Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara; reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerinin takılması, yazılması, sesli ve ışıklı donanımların bulundurulması ve izin verilmesine dair esas ve usuller ile diğer hususlar İçişleri Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikte gösterilir" deniliyor.

(İHA)

Yorumlar (6)
HAYDARR 9 ay önce
mezdeke kaseti sormak varmıydı acaba sırada
yazıklar olsun polise 9 ay önce
adam ne güzel bayragımızı takmış ben pislik göremedim sayın valim bu duruma el atın polisi cezalandırın
Yamalı Pantalon 9 ay önce
Yani için ...okunu çıkardılar. Ceza yazmak için bahane arıyorlar. Sabah kahvaltı yapmadık diye ceza yemesek bari yakında.
BAZEN 9 ay önce
BOŞ İŞLERİ SEVİYORSUNUZ, AKŞAMLARI EGZOZ SESİ İLE UYKUMUZU BÖLEN MOTORCULARI PANDEMİ OLMASA YİNE DİNLERDİK. ANCA BÖYLE ŞEYLERE CEZA KESİN YOLUNDA GİDEN İNSANLARA! SAKIN EGZOZLU VE MAGANDA GİBİ ARABA VE MOTOR SÜRENLERE KESMEYİN!
hamza 9 ay önce
iyice sasirdi kanunlarda cezalarda 2021 galaksi hiziyla geldi bakalim bu islerin sonu en son kime patlar
Osman 9 ay önce
Fotoğraflara bakınca bi sıkıntı görünmüyor. Polis çorba parası alamayınca kızmış sanki.