banner851

banner614

TÜM YETKİLİLER SAHAYA ÇIKIYOR

banner619

İçişleri Bakanlığı, Düzce Valiliği'ne "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge gönderdi. Tüm valiliklere gönderilen genelgeye göre, yarın ülke genelinde tüm yaşam alanlarında en kapsamlı Kovid-19 tedbirleri denetimi yapılacak.

banner846
Asayiş 05.08.2020, 18:15
11786
TÜM YETKİLİLER SAHAYA ÇIKIYOR
banner844

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge gönderdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, valiliklere gönderilen genelgede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda, salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

İçinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının, salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği vurgulanan genelgede, bu çerçevede farklı tarihlerde çıkarılan genelgelerle belirli aralıklarla veya belirli günlerde denetimler yapılması hususunda valilikler talimatlandırıldığı vurgulandı.

Genelgede, son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde alındığında, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığının altı çizilerek ülke genelinde en kapsamlı Kovid-19 tedbirleri denetiminin yapılacağı belirtildi.

DENETİM SLOGANI "SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN" OLARAK BELİRLENDİ

Buna göre, yarın tüm il ve ilçelerde, bizzat vali, kaymakam, belediye başkanı, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve personeli, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk birimlerinin (zabıta, özel güvenlik gibi) katılımıyla "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla bugüne kadarki en kapsamlı Kovid-19 denetimi gerçekleştirilecek.

Denetimler, konaklama tesisi, alışveriş merkezi, pazar yeri, sosyete pazarı, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yeri, berber/kuaför/güzellik merkezi, internet kafe/salonu ve elektronik oyun yeri, park/piknik alanı, lunapark/tematik park ve taksi durakları ile şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ve taksiler başta olmak üzere tüm yaşam alanlarını kapsayacak şekilde planlanacak.

Denetim ekipleri, her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri gibi) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde belirlenecek.

Çalışma sırasında rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlere ağırlık verilecek.

(AA)

Yorumlar (10)
Kızgın 11 ay önce
Evet araç muayene istasyonu muhakkak bir çözüm bulmalı ..muhakkak.
Vatandaş 81 11 ay önce
Sayın yetkililer 65 yaş üstü aylardır evde dışarıdakiler cekiduzen verilmesi lazım çok kötü inanın istanbul caddesi sağı solu ortası maskesiz ağızda sigara kuyruklar mesafesiz temizlik yok tükürükler heryerde görevliler acilen hemde çok acil çözüm mu yetkililer açıklayacak insAllah
Abbas 11 ay önce
HEPiNiZE HAYIRLI SABAHLAR
Düzce İçin 11 ay önce
Denetimler önden haber verildiği için anlık fotoroman olarak kalmaya mecburdur. Halkın gerçekten refahını , sağlığını düşünen devlet bunu haber sitelerine önden yaymaz ; bakan önden açıklamaz. Denetim ne zaman ki habersiz yapılır herkes sahada, evde, işinin başında aniden denetçi gelince öğrenirse denetimi o zaman faydalı olur. Ama bu danışıklı dövüşlerle bir adım yol alamaz kimse. Herkes üç maymunu oynamaya devam etsin.
Vatandaş 11 ay önce
Kasa boşaldı tabi hemen bi kampanya sağlık için filen yapıştır 1000tl devam et. Dünyanın heryerine bedava maske gönderdiler ama vatandaşına bi kutu maske veremediler.
Mehmet 11 ay önce
Dükkanlardan önce sokaklar pazaryerleri kafeler boş boş gezip maskesini takmayan insanlar uyarılsın ceza kesilsin
Emir duman 11 ay önce
Çok iyi olur bizim insanımız sorumsuz sağlık çalışanı gelip de maske işe yaramıyo denilen Bi ülkedeyiz
Yorumcu vatandas 11 ay önce
Sadece yarına özel işyerleri maske ve siperlik takacak.normal zaman işyerlerinde sokakta maske kullanımı çok az.devlet de halk ta yarın göz boyayacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı bulutlu