banner851

banner955

TÜMÇEK ÜYELERİ YARGILANIYOR

Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik soruşturma kapsamında (FETÖ) KHK ile kapatılan Tüm Çalışanlar Derneği (TÜMÇEK) yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 8’i tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı. Sanıkların yargılandığı iddianamede kamu kurumlarında sınava girecek olanlara sınav sorularının verildiği yer aldı.

Asayiş 13.06.2017, 11:33 13.06.2017, 15:00
2502

Düzce’de FETÖ’nün dernek yapılanmasına ilişkin davalar sürüyor. FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilmesinin ardından kapatılan ve haklarında iddianame hazırlanan Tüm Çalışanlar Derneği (TÜMÇEK)'ne üye 8’i tutuklu 14 sanık, bugün ilk kez mahkemeye çıktı.Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada salonunda sanık avukatları ve yakınları hazır bulundu.Duruşma, tutuklu sanıkların savunmalarının alınması ile başladı.

TÜMÇEK sanıklarına yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı soruşturmada sanıkların yargılanmaları için hazırlanan ortak iddianamede, bazı adliye katiplerininifadelerinde TÜMÇEK sohbetlerine gittikleri ve gittikleri sohbetlerde Fetullah Gülen’in anlatıldığı, dernek yöneticilerinden bir kişinin FETÖ yapılaşması içinde olduğu, Zaman Gazetesi ve Sızıntı Dergisi’ne abone olmalarını istendiği, dernek yöneticilerinin üyelerden dernek adına Bank Asya’dan hesap açtırmalarını istediği, kermes ve benzeri etkinliklerle FETÖ’ye gelir elde edilmesinin istendiği, kamu kurumlarında sınava girecek olanlara sınav sorularının verildiği, cemaatin kamu kurumlarına sızmaya çalıştığı belirlendiğine dair ifadeler yer aldı.

Bugün başlayan duruşmanın 15 Haziran 2017 tarihinde bitmesi bekleniyor.

Haber: Ö. Yılmaz

banner844
Yorumlar (1)
adm 5 yıl önce
orhanlar abdul vahaplar.ömerler.kavak oğulları ve geçmiş tüm yönetim mutlaka yargıda fikirleri sorulmalı..yoksa içimde hep bir şüphe olacak fetö memursen işi..cumhur başkanı mutlaka bu noktaya işaret edecektir inanıyorum ona ve yargıyaaaaaa
Yeni Sayımız