banner851

banner614

ÜNİVERSİTEYİ ELE GEÇİRMEK İSTEDİLER

banner619

FETÖ Terör Örgütü soruşturma kapsamında Düzce Üniversitesindeki yapılanmaya yönelik hazırlanarak mahkemece kabul edilen 150 sayfalık iddianamede, 21’i tutuklu 77 şüphelinin örgüt stratejileri doğrultusunda kadrolaşma yaparak üniversite yönetiminde olmayı amaçladığı yer aldı.

banner846
Asayiş 24.04.2017, 16:02 25.04.2017, 15:32
5724
banner844

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Düzce Üniversitesine yönelik yürütülen soruşturma ayağında önemli bir gelişme yaşandı. 15 Temmuz’un ardından başlatılan soruşturmalar çerçevesinde hali hazırda 21’i tutuklu 77 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı.

2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 150 sayfalık iddianamede, aralarında mesleklerinden ihraç edilen akademisyenlerin ve memurların da bulunduğu şüphelilerden 21’inin, örgütün şifreli mesajlaşma programı “ByLock”u kullandığı belirtildi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede, örgüte üye isimlerin üyelerden örgüt adına himmet ve burs toplandığının tespit edilirken örgüt stratejileri doğrultusunda kadrolaşma yaparak üniversite yönetiminde olmayı amaçladığı yer aldı.

Şüphelilerin ayrıca örgüt üyelerinin sıklıkla bir araya gelerek örgüt menfaatleri doğrultusunda faaliyetlerde bulunduğu aktarıldı. Şüphelilerin iki ayrı suçlamadan ayrı ayrı 5 yıldan onar yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. “Silahlı terör örgütüne üye olma” ve “terör örgütüne finansman sağlama” suçlarından yargılanacak olan 21’i tutuklu 77 şüpheli, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Yorumlar (17)
Ahirette nasıl hesap vere 4 yıl önce
Hadika)

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Bir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehenneme sokar.)Sayın rektör molla dedeniz iftiranın cezasını öğretmemiş
Reis 4 yıl önce
Ah Hocam vah Hocam ne olacak bu işler Hocam bunlar kadrolaşırken diğerleri uyuyormuydu. Neden yök e rapor sunulmadı.
Hey gidi hey 4 yıl önce
Ilahki adalet.ben eziyet ettim hakkini savundu,benim istediğimi yapmadı,merdivenin başını sevmedi ondan oldu,geldi bana benden ne istiyorsun dedi ben rektörüm seni atarım dedi.e tabi dusunuyorum,supheleniyorum,olabilir dediniz ve attınız.
hakkı 4 yıl önce
bunlar zamanında işe alınanlarda araştırılsın çalışmaya devam ediyorlar.
Gerçek fetöistler 4 yıl önce
Şu an bu tipler hiç alakasız masumlara iftira atıp kendi eski defterlerini kapatmaya çalışıyorlar.Bu iftira atan tipler de iyice araştırılmalı.
Onlarda var mı 4 yıl önce
İçlerinde bankasya anlaşmasını yapıp düzcede palazlandıran yönetim ekibi, büntamin rektör olsun diye yırtınan vekiller, sendikacılar, stkcılar,siyasiler de var mı?
şahin 4 yıl önce
Özgürlük bilimsel teknoloji ve üretim sisteminin temellerini atması için kurulan Üniversitelerin durumuna bakın; 90 yaşındaki sinsi şarlatanın elini eteğini öpen tipler ele geçirmeye çalışmış.Ülkemizin şu haline bakın da oturup ağlayın.
FUNDACILARA 4 yıl önce
BU FUNDA HANIMCILARI ANLAMIYORUM. BU KİŞİLERİ ÜNİVERSİTEDE KADRO VEREN KİMDİ YA. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ KURULDUĞUNDAN BERİ BAŞKASI MI REKTÖRDÜ. FUNDAYI BURDA ÜSTE ÇIKARMAYA ÇALIŞANLAR BOŞ KONUŞUYOR BENCE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın