banner851

banner955

UYUŞTURUCU DAVASINDA İLGİNÇ İFADELER

“Uyuşturucu ticareti yapmak amacıyla örgüt kurma" suçlamasıyla 7'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasında ilginç ifadeler ortaya çıktı. Tutuklu sanıklardan biri bazı kişilerin ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, “Ben bu dünyada cehennemi seçtim. Allah canımı burada alsın, dışarıya çıkmayayım. Bu yargılama burada bitmez” ifadesinde bulundu.

Asayiş 08.01.2019, 14:06 10.01.2019, 12:05
6260
banner1032

Düzce'de, "uyuşturucu ticareti yapmak amacıyla örgüt kurma" suçlamasıyla 7'si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Mahkeme heyeti, cumhuriyet savcısından esas hakkındaki mütalaasını istedi.

Cumhuriyet savcısı, tüm sanıkların "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak" suçundan yargılanmasını talep ederek, tutuklu sanık Çetin Ş.’nin tahliyesine karar verilmesini ve diğer tutuklu sanıkların tutuklu yargılanmalarının devamını istedi.

Sanık avukatları esas hakkında ayrıntılı savunma yapmak için ek süre istedi.

Duruşmaya Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan sanık Erol Ö., mahkemede tutuksuz yargılanan sanıklardan bazılarının halen dışarıda uyuşturucu sattığını belirtti.


“Sen cezaevindesin; bu bilgiyi nereden aldın?”

Erol Ö.’nün, "Bu kişiler dışarıda uyuşturucu satıyor, ben burada uyuşturucu ticaretinden yargılanıyorum" demesi üzerine mahkeme başkanı "Şu an mı satıyorlar, satıyorlarsa bu bilgi sana nereden geldi? Sen cezaevindesin, onlar dışarıda. Bu bilgiyi nereden aldın? Bildiğin varsa söyle" ifadesinde bulundu.


“Ben bu dünyada cehennemi seçtim; bu yargılama burada bitmez”

Bunun üzerine Erol Ö., bazı kişilerin ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, "Ben hiçbir şey yapmadım demiyorum ama olaylar anlatıldığı gibi değil. Ben bu dünyada cehennemi seçtim. Allah canımı burada alsın, dışarıya çıkmayayım. Bu yargılama burada bitmez" ifadelerini kullandı.

Mahkeme başkanı sanığa, bildiklerini gerçekliğiyle anlatması için duruşma sonuna kadar vaktinin olduğunu belirtti.

Haber: Ö.YILMAZ
Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (1)
Egitim olmadi idam.. 4 yıl önce
İdam sart, insanlar bazi seyleri yaparken bedeli caydiriciliga daha yakin olmali
13
parçalı bulutlu