banner851

banner955

VALİ ATAY SABAHA KADAR SAHADA OLACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla alınan tedbirleri içeren genelge Düzce Valiliği’ne ulaştı. Buna göre; il genelinde vatandaşların yılbaşı gecesini huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla en üst seviyede güvenlik önlemi alınacak. Düzce Valisi Cevdet Atay ve beraberindeki müdürler sabahın ilk ışıklarına kadar sahada olacak. Yeni yılın ilk saatlerinde trafikte alkol denetimlerine ağırlık verilecek.

Asayiş 30.12.2021, 16:05 30.12.2021, 18:08
1608

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Süleyman Soylu imzasıyla alınan tedbirleri içeren genelge Düzce Valiliği’ne gönderildi.

Bu tedbirlerin etkinliğini arttırmak ve üst düzey koordinasyonu sağlamak amacıyla ilin tüm üst düzey yöneticileri şehrin dört bir yanında sahada olacak. İllerde valiler, ilçelerde ise kaymakamlar yeni yılın ilk ışıklarına kadar görevlerine devam edecek.

Açıklamada, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)’nden ihtiyaç duyulduğunda gerekli koordinasyonun sağlanacağı, bugünden itibaren 1 Ocak 2022 saat 08.00'e kadar tedbirlerin yoğunlaştırılacağı aktarıldı.

Trafik tedbirleri

Trafik ekip/timleri, yol güzergahlarında, seyir halinde ve sürücüler tarafından rahatlıkla görülebilecek şekilde tepe lambaları sürekli yanar vaziyette konuşlandırılacak. Yağış nedeniyle karayolunun kapanması durumunda araçlar, önceden belirlenen alternatif güzergahlara veya dinlenme alanlarına yönlendirilecek. Yılbaşı gecesi saat 24.00'ten sonra trafikte alkol denetimlerine ağırlık verilecek. Kayak merkezlerinin bulunduğu illerdeki turizm merkezlerine diğer illerden trafik akışının yoğunlaşacağı dikkate alınarak bu illere ulaşım sağlayan güzergahlarda ilave trafik tedbirleri alınacak. Trafik kontrollerinde, kış şartları da göz önünde tutularak araçlarda teknik yönden bir eksiklik veya aksaklığın bulunup bulunmadığı, ışık donanımlarının çalışıp çalışmadığına dikkat edilecek, herhangi bir eksiklik tespit edilen araçların trafiğe çıkışına izin verilmeyecek. Kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol kesimlerinde sabit ve seyir halinde tepe lambaları yanar vaziyette trafik ekipleri görevlendirilecek. Güzergahta buzlanma, yoğun kar yağışı veya tipi gibi seyir güvenliğini tehlikeye düşürebilecek durumların tespit edilmesi halinde yolun durumu ile ilgili diğer kurumlarla birlikte gerekli tedbirler gecikmeksizin alınacak. Ayrıca 81 ile gönderilen genelge kapsamında kritik tesislerdeki güvenlik önlemleri artırılacak, ilave tedbirler alınacak.

Kolluk birimleri bünyesindeki helikopter, İHA ve dron gibi hava araçları ve motorize ekipler etkin olarak kullanılacak.

Koranavirüs tedbirleri de denetlenecek

Yeni yıl programları dolayısıyla yoğunluk yaşanabilecek konaklama tesisleri, eğlence mekanları, restoran, kafe gibi yerlerde Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan "Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi" ile İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgelere uyulup uyulmadığına yönelik etkin, yoğun ve sürdürülebilir denetimler gerçekleştirilecek. Yılbaşı tedbirleri kapsamında görevli personel tarafından salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske kullanımı ve mesafe kuralına uyulacak. (ÖNCÜ HABER/AA)

Yorumlar (3)
Bulent 12 ay önce
Vali ve Belediye baskanina soruyorum hani iyi belediyecilik ak partidir diyosunuz ya bakin hangi ilde BISIKLET YOLU YAYA YOLUNUN TAM ORTASINDA VE BUTADAN MOTORLAR 70 80 LE GECIYOR...TEKRAR YAZIYORUM...YAYA YOLUNUN ORTASINDA BIT BISIKLET MOTOR YOLU..
xfd 12 ay önce
ailemizle sevdilerimizle beraber evde bir yemek yiyebilirsek ne ala,insanlar maddi olarak zor durumda,sanki sokaklara çıkıp kutlamalar yapılacakta,..
vatandaş 12 ay önce
eğlenceyi ve eğlenmeyi alkol alıp kendinden geçercesine ne yaptığı belli olmayan hareketler ile sağa sola zarar vermemesi için de devlet çalışıyor. tedbirini alıyor. birilerinin eğlenceleri için gizli kahramanlar ailelerinden feragat ediyor. sonuç: özgür değiliz naraları. özetle nankörlük
Yeni Sayımız