banner851

banner614

VALİDEN RAMAZANDA ALKOL GENELGESİ

banner619

Düzce Valiliği, çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesini yasakladı. Karara uymayanlara Kabahatler Kanunu’na ihlalden 227 TL para cezası uygulanacak.

banner846
Asayiş 31.05.2017, 17:12 01.06.2017, 16:28
7291
banner844

Düzce Valiliği, açık alanda alkol içmeyi yasakladı. Yapılan açıklamada, İl İdaresi Kanunu hükümleri uyarınca alınan kararla beraber Düzce il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılmasının amaçlandığı kaydedildi.

ARAÇ İÇİNDE DE YASAK
Düzce’de açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde, meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istirahatine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak tarihi ve kültürel mekanlarda, ibadethaneler ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, banka ATM’leri, köprü altları ve gezinti yerleri ile nerede park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içerisinde, çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesinin yasaklanarak karara uymayanlar hakkında işlenen fiil başka bir suç oluşturmadığı takdirde Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapılacağı ve 227 lira para cezası verileceği belirtildi.

Yorumlar (40)
SAÇMA 4 yıl önce
OTTUR GÜNAHI YOKTUR
Ya kalıcı konutlar? 4 yıl önce
Asıl kalıcı konutlar özellikle 12.bolgedeki tepe denetimsiz birakilmasin lütfen.sadece alkol olsa iyi her türlü pislik dönüyor.aksamlari dışarı çıkamaz olduk.
HOŞGÖRÜ 4 yıl önce
ben alkol kullanmam ama kullanana da saygı duyarım. ki inanç Allah ile kul arası bir mevzudur, dinimiz hoşgörü dinidir. yakında açık alanda yemek de yasaklanır :(
düzceli 4 yıl önce
çok isabetli bir karar olmuş... aslında bütün illerde bu uygulanmalı... toplum korunmalı...
RAMAZAN BOYUCA 4 yıl önce
SADECE RAMAZANDA GEÇERLİ HERALDE
E.E 4 yıl önce
Valilik bahçesi yazılmamış... Teşekkürler Syn Vali Bey, Demek ki gözünüzün önünde içmemizi istiyorsunuz :) Ramazandan sonra bi masa kurarız ..
serkan 4 yıl önce
o 227 tl veririm memleketimin bedeli ödenmiş her karesinde çayımıda kahvemide rakımıda içerim.
ÇOK GÜZEL KARAR 4 yıl önce
ELEŞTİRENLERİ ANLAMAK ZOR. ANLAMAYA ÇALIŞMAYADA GEREK YOK. KARAR GÜZEL ORTALIK YERDE AYYAŞ GÖRMEYELİM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın