banner851

banner614

YANGINA İTFAİYE MÜDAHALE ETTİ

Küçük Sanayi Sitesi arkasında daha önce vahşi depolama alanı olarak kullanılan çevre katliamı devam ediyor. Düzce İtfaiyesi, bölgeye çöplerini dökmekle kalmayıp bir de ateşe veren duyarsız vatandaşların neden olduğu yangına müdahale etti. Sürekli benzeri olayların yaşanması üzerine Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada aynı anda toprak, su ve havanın kirletildiğinin altını çizerek vatandaşlar bir kez daha ifade ederek duyarlı olmaya davet edildi.

banner619
Asayiş 20.05.2021, 13:34 21.05.2021, 20:58
1060

Düzce’de Küçük Sanayi Sitesi arkasında bulunan Akınlar merasında daha önce vahşi depolama alanı olarak kullanan bölgede duyarsız vatandaşlar tarafından ateşe verilen atıklar çevre kirliliğine neden olmaya devam ediyor.

Ömrünü tamamlamış lastik ve plastik atıkların yakılmasıyla çevre katlediliyor. Düzce Belediyesi başta olmak üzere, ilgili tüm kuruluşlar bu katliama karşı mücadeleye devam etse de duyarsız vatandaşlar havayı, toprağı ve suyu kirleten davranışlarından geri kalmıyor.

Bu olaylara bir yenisi daha eklenirken Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü, aldıkları ihbarını değerlendirerek kısa süre içinde olay yerine gitti. Çöplük olarak kullanılan alandaki yangını kontrol altına alan ekipler ardından soğutma işlemi gerçekleştirdi.

Bölgede düzenli olarak kontrol gerçekleştiren zabıta ekipleri, bir yandan da ihbarları değerlendirerek İtfaiye Müdürlüğü ile birlikte anında müdahalede bulunsa da çevre düşmanı faaliyetler bir türlü son bulmuyor.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada çevreye ve havaya zarar verilmesinden dolayı tüm Düzcelilerin zarara uğratıldığı belirtilerek vatandaşlar uyarıldı. Özellikle çöplerin dökülmesi ve bu çöplerin yakılması ile ilgili duyarlı olmaları istenirken, hava ve toprak kirliliğinin önlenmesinde toplumun her kesiminin sorumluluğu olduğu vurgulandı.  

Yorumlar (4)
CAN 4 ay önce
BUNU YAPANLAR YAKALAYIP ICERI ATACAN VE CEVREYI KIRLETENLEREDE CEZAYI KESECEN BU 10 BINTL DEN 30 00 TL YE KADAR baslayacak
Duzce 4 ay önce
Sanayiden bakanlar ateşi demekki hurdacilar yakmıyor öğrendiniz herhalde
o da bişey mi 4 ay önce
hamidiye mahallesinde heer gün ya çöp yakarlar ya da yaşlı teyzeler kuru ot yaprak yakar amaaaaa beyaz masa bunlarıu görmez 1 gün sonra olay mahalline gelir hani ateş bulamadık derler. zavallı özlü
Vatandas 4 ay önce
Belediye uyuyormu onlem