banner851

banner955

YARDIMINA CEMAAT KOŞTU

Develi Besni Köyü Camii’nde cuma namazı esnasında bir vatandaşın üzerine tavanla bağlantısı kopan avize düştü. Tedavi altına alınan adamın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan yaralıya ilk müdahale anları saniye saniye vatandaş kamerasına yansıdı.

Asayiş 26.03.2022, 13:53 26.03.2022, 15:49
7569

Düzce Merkez’e bağlı Develi Besni Köyü Camii’nde cuma namazı vakti meydana geldi.

Namaza hazırlanırken üzerine avize düştü

Görgü şahitlerinin beyanına göre namaz için müezzinin kamet getirdiği esnada caminin en ön safının üzerinde bulunan avize büyük bir gürültüyle koparak altında namaz için hazırlanan bir vatandaşın üzerine düştü.

Cemaat yardımına koştu

Avizenin altında kalan şahsın yardımına koşan cemaat durumu 112 Acil sağlık Merkezi’ne bildirerek yardım istedi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından talihsiz adam Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırarak tedavi altına aldı.

Durumu iyi

O esnada da cami yüzeyine dağılan avize parçalarının namaz için gelenlere zarar vermemesi için temizlendi. Hastanede tedavi edilen yaralı adamın ise genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan camiinin en kalabalık olduğu vakit olan cuma namazında yaşanan olayın daha büyük bir olumsuz duruma yol açmaması derin bir nefes aldırdı. Camide yaşanan acı olaya ilişkin anlar ise saniye saniye vatandaş kamerasına yansıdı.

Yorumlar (4)
Düzceli 9 ay önce
Ne imiş şatafata gerek yokmuş.
Memet 9 ay önce
Diğer camiler de önlemini almalı,gerekli kontroller yapılmalı.Çok da büyük avizelere ve şatafata gerek de yok.Esasen dinimize de uygun değil şatafat, sadelik en güzel şey.
Motorcu 9 ay önce
Arkadaş o kadar sitenin hiç birinde kaza geçiren kişinin ismi yok ne biçim habercilik bu ya
Yorumcu 9 ay önce
Ben buna hep dikkat etmiş indir.
Yeni Sayımız