banner851

banner614

YENİ DALGA HER AN GELEBİLİR

banner619

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından FETÖ’nün gizli haberleşme programı ByLock’u kullanan 215 bin kişinin mesajları deşifre edildi. Deşifre edilen 18 milyon ByLock yazışması özel kuryeyle 81 ildeki Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerine gönderildi.

banner846
Asayiş 04.05.2017, 13:24 04.05.2017, 15:16
11793
banner844

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), telefonunda FETÖ’nün kullandığı kriptolu mesajlaşma ağı ByLock bulunan 215 bin kişilik listeyi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) uzman ekipleri, ByLock mesajlarını ve kullanıcılarını belirlemek için çalışma yaptı. Ekiplerin çalışması sonunda, FETÖ üyelerinin 18 milyon Bylock mesajı deşifre edildi. Deşifre edilen mesajların, sızma olmaması için özellikle sisteme girilmediği belirtildi. Deşifre edilen 18 milyon Bylock mesajı, özel kuryelere zimmetlenerek 81 ilin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. Böylece Bylock kullanıcısı olduğu için adli işlem gören şüphelilerin soruşturma dosyalarına, konusu suç teşkil eden Bylock yazışmaları da eklenecek.

MAHREM İMAMLARA SORULACAK
Bylock yazışmalarının ilk etapta, geçen haftaki operasyonda gözaltına alınan FETÖ’nün “mahrem imamları”nın dosyalarına konulacağı, bin 200 FETÖ şüphelisine bu yazışmaların sorulacağı bildirildi. (Kaynak:Habertürk)

Yorumlar (5)
Mahir 4 yıl önce
FETÖ tamam, sıra zamanında FETÖ ile yatıp kalkanlarda...bu listelerde kim var sanıyorsunuz.
dokuz köyden kovulan 4 yıl önce
siz sivrisineklerle uğraşmaya devam edin, fetö elebaşı 30 milyon 500 bin TL harcayıp ömrünü 100 yılın üzerine çıkara dursun. meclisteki hainler de ense ve göbek büyütsün. ne ala memleket..
Vatandaş Rıza 4 yıl önce
Kadir Topbaşa Damat olsunlar Bylock kullananlar. Hiç bişey olmaz
Serdar gurler 4 yıl önce
Kucuk baliklarla ugrasacaginiza meclisteki balinalara bir bakin once hep ugrastiginiz kucuk kisilikler esas anaclar hani nerede milletvekilleri bas danismanlar eski kankalariniz bizde yedik hemen kimse cocuk degil ama oyle yada boyle sonunuz geldi
BU İŞ DAHA ÇOK UZAR 4 yıl önce
OOOOOHHHOOOOO DESENİZE BU İŞ DAHA ÇOK UZAR, ÇOK KİŞİ TUTUKLANIR, ŞU ANA KADAR TUTKLANAN VE HALEN İFADESİ ALINMAYANLARA BELKİ HIZ VERİRLER.