banner851

banner614

YİNE AYNI YÖNTEM!

banner619

Düzce’de ihtiyaç sahiplerine yardım toplama bahanesiyle telefonla ulaştıkları vatandaşlara kendilerini Düzce Valisi olarak tanıtan dolandırıcılık şebekesine karşı dikkatli olunması istendi.

banner846
Asayiş 24.12.2019, 13:16 24.12.2019, 21:12
1323
YİNE AYNI YÖNTEM!
banner844

Düzce’de bürokratların adını kullanarak vatandaşlardan para koparmaya çalışan dolandırıcılar yine iş başında! Düzce Valiliği gelen şikayetler üzerine yaptığı yazılı bilgilendirmede, Düzce’deki çeşitli kurum ve kişileri telefonla arayarak, kendisini Düzce Valisi, Düzce Vali Yardımcısı, Özel Kalem Müdürü olarak tanıtan kişilere karşı halkın dikkatli olmasını istedi. Açıklamada şunlar kaydedildi:“’İhtiyaç sahiplerine yardım topluyoruz, kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz. Ben Özel Kalem Müdürü sizi Vali, Vali Yardımcısına aktarıyorum.’  şeklinde sayın valimiz, vali yardımcılarımız ve özel kalem müdürlüğünün adını kullanarak yardım adı altında para istendiği bilgileri valiliğimize ulaşmaktadır. Düzce Valiliği, Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, vali yardımcılarımız ve kurum müdürlerimizin adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın dolandırılıp mağdur olmamaları için konunun kamuoyuna duyurulması ihtiyacı hâsıl olmuştur. Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı'nın, vali yardımcılarımızın ve özel kalem müdürünün adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemeli ve bu kişilerin kolluk güçlerimize bildirilmeli.”

Yorumlar (4)
dese 2 yıl önce
vali gelip ben valiyim dese inanmam artık
VATANDAŞ 2 yıl önce
kamu spotu yapın
Adore81 2 yıl önce
bu tip haberi kaçjez öncü yazdı biz okudukta bi yakalanıp kodesi boylayanı duymadık devlet bulamıyomu arayanları yoksa işlerinemi gelmiyor.araç cezası yazacapınıza dolandırıcılsrı bukun bulun buldurun.
KİMSEYE İNANMAYIN 2 yıl önce
AKLI BAŞINDA HİÇ KİMSE BUNLARA İNANMAZ , ANCAK YAŞLI KENDİNİ DAHİ BAKAMAYAN ACİZ İNSANLARI KENDİLERİNE KURBAN SEÇEN SAHTEKARLARDIR BUNLAR. BİR VALİ YARDIM İSTEMEZ.