banner851

banner955

YİNE DUMANLAR YÜKSELDİ!

Düzce Belediyesi denetimli özel halk otobüslerinde art arta yaşanan yangınlar artık alarm veriyor. Son olarak dün akşam üzeri Hastane Caddesi üzerinde seyir halindeyken araçtan dumanlar yükseldiğini fark eden otobüs şoförü, hemen aracı yol kenarına park etti. Yolcular kısa sürede tahliye edilirken, yangını söndürmek için çevredeki esnaf seferber oldu. Beyaz renkli otobüslerde peş peşe yaşanan yangınların gerekçesi olarak teknik arıza gösterilirken, bu araçların neden hala kullanımda olduğu tartışmaya açıldı.

Asayiş 26.03.2018, 13:46 27.03.2018, 15:12
1814
banner1032

Düzce Belediyesi denetimli özel halk otobüsleri yangınlarla gündem olmaya devam ediyor. Beyaz renkli otobüslerde son haftalarda art arda yaşanan yangınlar endişe uyandırırken, Düzce Belediyesi'nin bu araçlarla ilgili artık gereken önlem alması gerektiğini de gözler önüne seriyor.

Son olarak dün akşam saatlerinde şehir merkezine yolcu taşıyan beyaz renkli bir özel halk otobüsünde çıkan yangın, bu otobüslerin hem şoför ve yolcular hem de trafik güvenliği için tehlike teşkil ettiğini bir kez daha ispatladı.

Çarşıdan Hastane Caddesi mevkiinde ilerlerken arıza ışığının yandığını gören otobüs şoförü aynayla aracın arkasına baktığında dumanlar yükseldiğin fark etti. Hemen aracı yol kenarına park eden ve kapıları açarak yolcuların hızla tahliye edilmesini sağlayan şoför, yangın söndürme tüpüyle yangına müdahale etmeye çalıştı. Bu sıra yangını gören civar esnafı da otobüs şoförünün yardımına koştu. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Düzce Belediyesi itfaiye ekiplerinin de desteği ile kısa sürede söndürülen otobüs yangını, yolcuların panik yaşamasına neden olurken, araçta büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Öncü TV'nin Platform programında sık yaşanan otobüs yangınları hakkında yöneltilen soruya yanıt veren Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, "Üretimi yapan firma  teknik arızadan kaynaklı yaşanan bu sorun üzerinde çalışmalarını sürdürüyor." demişti.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (5)
vatandaş 5 yıl önce
Otobüse binmeye tırsıyoz artık
Otobüs sahibi 5 yıl önce
Dzc rumuzlu arkadaşım
Hangi arabayı gördün yanık yağ alırken neden resmini çekmedin her araç lisanslı petrolden yakıt almakta kapı gibi kayıtlar var senin amacın neki böyle bir çamur atıyorsun buyur seninle sonuna kadar tartışırım periyodik bakım listesimi yetkili servisten çıkartırım petrole olan borcumu çıkartırım. Zaten kolumuz kanadımız kırık dahada yıpratmanızdaki amaç ne
düzceli 5 yıl önce
tahminim 1-2 tane kaldı bunlardan onlar da az daha direnirse zaten trafikten kalkacak biraz rahatlarız belki....
dzc 5 yıl önce
Akşamları yeni sanayideki dükkanın önüne çekip yanık yağ doldururlarsa yakıttan da çalmak için daha çokkkkk can yanar bu düzcede!
Remzi 5 yıl önce
İnsanlarin diri diri yanmasını mı istıyorlar kaldırsınlar ozamn sureklı hata arza verıyorsa ille ölüm mü olması lazım allahdan bu yangınlarda bısey olmadı ...
14
kapalı