banner851

banner614

YİNE TESPİT EDİLDİ

Son zamanlarda belediye çalışanları ve özellikle Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın ismini kullanarak telefonla vatandaşlardan yardım toplamaya çalışan şahısların bir kez daha tespit edildiği açıklandı.

banner619
Asayiş 03.08.2018, 15:34 03.08.2018, 18:06
4690

Bu zamana kadar sürekli Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın ismini kullanarak telefonla vatandaşları dolandırmaya çalışan şahıslarla ilgili haberler yapıldı. Düzce Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada bir kez daha isimler kullanılarak arama yapıldığı vurgulanarak vatandaşlar uyarıldı.

şikayette bulunmasını önemle rica ederiz.”
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belediye Başkanı Dursun Ay, Başkan Yardımcıları Özgür Sağlam ile Elif Sezer Cebar ve meclis üyelerinin de dahil olduğu isimler adına yapılan telefon aramaları ile bazı şahıslarca vatandaşlardan maddi yardım talebinde bulunulduğu tespit edilmiştir. Bu tür arama ve taleplerle Düzce Belediyesi’nin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Bir kamu kurumunun vatandaşından asla maddi yardım talebinde bulunmayacağının unutulmaması ve bu tür taleplere kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir. Benzer durumlarla karşılaşan vatandaşlarımızın en yakın Polis Merkezine şikayette bulunmasını önemle rica ederiz.”

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (1)
sanayici 3 yıl önce
hayret kime para kalmışki kim kime yardım edecek