banner851

banner614

YOK BÖYLE DOLANDIRICILIK

banner619

Kendisini polis olarak tanıttığı kişinin 70 bin TL parasını dolandıran A.Y. ve köpek almak isteyen kadının parasını alarak sırra kadem basan İ.U. isimli şahıslar düzenlenen operasyonlarla yakalandı.

banner846
Asayiş 12.11.2017, 10:16 13.11.2017, 13:34
2552
YOK BÖYLE DOLANDIRICILIK
banner844

Son günlerde artan dolandırıcılık olaylarına yenileri eklenmeye devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, A.Y. isimli dolandırıcılık şüphelisi 9 Eylül tarihinde R.E. isimli şahsı telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtıp banka üzerinden 70 bin TL’sini alarak kayıplara karıştı. Şüpheli A.Y. isimli şahıs polis ekiplerince yapılan araştırmaların ardından İstanbul İkitelli’de kıskıvrak yakalandı.

Bir diğer dolandırıcılık olayı ise 10 Ekim tarihinde yakalandı. İnternet üzerinden köpek almak isteyen A.Y. isimli kadın, İ.U. isimli şüpheli tarafından dolandırıldı. Şüpheli İ.U. İzmit Darıca’da polis ekiplerince düzenlenen operasyon sonucu yakalandı.

Her iki şüphelinin de emniyetteki sorgularının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (3)
vatandaş 4 yıl önce
polis gerçektende arasa ikna etmesi zor gelir bana inanasım gelmez
rıza 4 yıl önce
Öyle deme kardeş...Bu adamlar profesyonel ...Senin gibi çoklarını susuz götürürler..kendine fazla güvenme..düşmez kalkmaz bir Allah...Her kul yanılır,hata yapar..akıllı ol...
Yargıç 4 yıl önce
Cezalar az olduğu sürece bunlar bu soysuzluğu yapmaya devam edecek. Ceza yargısı değişmediği sürece çok daha vatandaşın canını yakar bu kansızlar.