banner614

ZABITA EKİPLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün, Düzce’de hava kirliliğine sebep olan kaçak kömür kullanımı, lastik, plastik ve atık yağ yakılmasının önüne geçebilmek için denetimlerin daha sıkı ve eylemi gerçekleştirenlere de cezai işlem uygulanması yönünde talimatlarının ardından Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri harekete geçerek kontrollerde göz açtırmıyor.

Asayiş 10.12.2020, 14:27
3477
ZABITA EKİPLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR
banner785

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çay Mahallesi dere kenarında yakılmak üzere olan yaklaşık 2 ton atık lastik ele geçirdi.

Ekipler, Çay Mahallesi dere kenarına atılan atık lastiklerin yakılmak istendiğine dair ihbarı değerlendirerek hızlı şekilde harekete geçti.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Çay Mahallesi’nde bulunan dere kenarında yaklaşık 2 ton atık lastiği yakılmak üzereyken ele geçirdi.

Lastikleri yakmak isteyen şahıslar, ekiplerin geldiğini görmeleri üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaşırken, ekipler ise konuyla ilgili inceleme başlatarak atık lastiklerin toplatılmasını sağladı. Kaçan şahıslarla ilgili inceleme başlatıldı.

Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; çevre, hava ve su kirliliğine neden olacak ve dolayısıyla insan sağlığını tehdit edecek her türlü kimyasal atığın (plastik, araç lastiği vb. gibi) yakılması yasaktır. Bu maddeleri yakanlar hakkında Çevre Kanununun ilgili maddeleri gereğince yasal işlem yapılarak para cezası uygulanacağını belirtildi. 

Vatandaşların temiz hava, temiz çevre konusunda daha duyarlı olmaları lastik vb. materyalleri yakan olursa 153 arayarak ihbar etmeleri önem arz etmektedir.

Yorumlar (14)
Duz 1 ay önce
Duzceyi Kanserojen Bir yer oldu Burda artik Kanserli hasta bile yasayamaz
Reso yakıtı 1 ay önce
Birde şu koyu milliyetçi geçinen ,sobada her türlü melanet i yakan seko motor uda bir zirayet edin , yandaş olduğu için ceza yazmazsaniz , namert sin iz. .!!!
Ahmet 1 ay önce
Bu lastikleri üreten firma bulunup çok ağır ceza kesilmeli. Beter olsunlar, hava çok temizmiş gibi bir de bunu yapacaklardı. Haysiyetsiz mahlukatlar
Sozubuyuk 1 ay önce
Evinde doğal gaz bulunmayan kiracı ne yapacak kömür yakarsa cezamı yiyecek bu ceza kime yazilacak
Zabit 1 ay önce
Düzce’de bulunan termik santralde lastik yakılması sureti ile elektrik elde edilmesine yönelik Meclis’te düzenleme yapıldı.Düzce milletvekilleri tek bir kelime bile etmedi.Ne yapalım, Düzce milletvekillerini Zabıta müdürlüğüne mi şikayet edelim ? :)
Vatansever 1 ay önce
O lastikler ne işe yarıyor söyleyim. Çalınan kabloların dışındaki plastiği yakmak için. Ortaya çıkan bakırı da satıyorlar.
Had bildiren 1 ay önce
Adam o şeylerin kablo olduğunu iddia etmiyor , çalıntı kablo yakarken kullanıldığını söylüyor ,haklısın gözlük şart sana..!
Duzce 1 ay önce
O kablo değil araba cam fitili dikkatli bak gözlük şart sana
Duzce 1 ay önce
Ondan sonra hurdacılar sitesinde ateş yaniyor ateşin yandığı yerler belli zaten
CAN 1 ay önce
DÜZCEDE PIS KALITESIZ KÖMÜR DOLU GECE GÜNDÜZ YAKARLAR BACADAN PIS KOKU SIYAH DUMAN CIKAR KIMSE SIKAYET ETMEZ SONUZ DÜZCE HAVASI BERBART
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kar yağışlı