banner851

banner614

ZABITA EKİPLERİ USULSÜZLÜĞE GEÇİT VERMİYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü 2021 yılının ilk yarısının istatistiklerini paylaştı. 7 ay içinde vatandaşlar tarafından yapılan istek ve şikayetler çözüme kavuşturularak vatandaş odaklı çalışma yürütüldüğü dikkat çekti.

banner619
Asayiş 10.08.2021, 17:10 10.08.2021, 20:44
3048
ZABITA EKİPLERİ USULSÜZLÜĞE GEÇİT VERMİYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ağustos ayına kadar olan faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundu. 7 aylık süre zarfında Zabıta Müdürlüğü’nce Bin 200 ruhsat denetimi yapılırken ruhsatsız faaliyet, ruhsata ayrı hareket ve pandemi kurallarına uyulmaması gibi nedenlerle 24 işyeri mühürlendi.  58 işyerinin de faaliyetlerine son vermesinden dolayı kapanışı yapıldığı belirtildi. Öte yandan, 243 işyerine de ruhsat verildi.

ÇEVRE VE HAVA KİRLİLİĞİNE ÖNEM VERİLDİ

Düzce’de özellikle kış aylarında yaşanan hava kalitesinin düşme sorununa da taviz vermeden üzerine giden Zabıta Müdürlüğü, ısınmadan kaynaklı hava kirliliği nedeniyle yapılan 22 şikâyeti anında değerlendirerek denetimde bulundu.

Zabıta ekipleri çevre gürültü ve ses kirliliği ile ilgili 48 şikâyeti değerlendirerek vatandaşların taleplerini yerine getirdi. Ekipler, ilan, reklam ve tabela yönetmeliğine aykırı davranan 16 işyeri hakkında işlem yaparken 1 işyerine de cezai işlem uyguladı.

YANGIN GÜVENLİĞİ OLMAYAN İŞYERİ AÇILMIYOR

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yangın güvenliği olmayan işyerlerine ruhsat vermiyor.

 392 işyerini değerlendiren ekipler, 132 işyerine yangın güvenliğine uygun olmamasından dolayı faaliyetlerine izin vermedi.

BEYAZ MASA İLE KOORDİNELİ ÇALIŞILIYOR

Düzce Belediyesinin istek ve taleplerinin yapıldığı Beyaz Masa ile koordineli bir şekilde çalışma yürüten Zabıta Müdürlüğü, ulaştırma ile ilgili gelen şikâyet ve talepleri yüzde 100 oranında değerlendirdi.

2 bin 367 istek ve şikâyeti anında değerlendiren ekipler, 25 evrakı da encümen ve meclise sevk etti. Ekipler vatandaşların şikayetleri üzerine Bin 500 denetim yaparken bunların 750 adeti pandemi dolayısıyla gerçekleştirdi.

DUYGU SÖMÜRENLERE GÖZ AÇTIRILMIYOR

Kabahatler Kanunu çerçevesinde hareket eden zabıta ekipleri, 88 dilenci, 37 rahatsız etme, 25 işgal ve 1 çevreyi kirletme olayına bakarak Düzcelilerin duygularının sömürülmesine izin vermedi.

TERMİNAL VE HAL SÜREKLİ DENETLENDİ

Vatandaşın sağlığını ön plana koyan Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, şehirlerarası otobüs garında 7 ay içinde 200 denetim yaparken yaş sebze ve meyve halinde de 350 denetim gerçekleştirdi.

banner844
Yorumlar (13)
AVM önündeki 1 ay önce
Efor ruhsatlı mı?
Şikayet 1 ay önce
Şikayet ettiğimiz yerlerde hiç çözümleme yapılmıyor? Neden acaba ? Gidiyorlar hiç düzeltme yapmadan geri geliyorlar..
Türkiyeli 1 ay önce
100 tane Afganistan Suriye li işyeri var bir tanesinin kontrolü yapıldı mı CEVAP
Düzceli 1 ay önce
KALDIRIM DİYE BİR ŞEY KALMADI YAYALAR OLARAK BİZ YOLU ARAÇLAR KALDIRIMI KULLANIYOR..
Nihat faik 1 ay önce
Emniyet birimleri bakıyor. Bilmiyorsan boş laf yapma. Önce araştır.
Vecihi 1 ay önce
Arkasında siyasi güç olan esnaflar,olmadık yerlerde bunlar görmezden geliniyor
Pek leş kokuyor buralar 1 ay önce
Peş-keş satılmışlar
Kaldırımlar Otopark mı! 1 ay önce
Özellikle cafelerin etrafındaki kaldırımlar otopark mı ilan edildi! Adam çaya kahveye dünyanın parasını veriyor, 5 tl verip aracı ı otoparka bırakmıyor, kaldırımı işgal ediyor, zabıta sessiz?
Nihat faik 1 ay önce
Kaldırım işgaline polis bakıyor. Polisi arayacaksın. Kaç defa aradın . 112 telefon numarası.
Merak ediyorum 1 ay önce
Merak ediyorum hastane önündeki manav ruhsatlı mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın