Ülke genelinde yapımı tamamlanan, 7,7 milyar lira yatırım bedelli 375 eserin hizmete alınacağını açıklayan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 29 Kasım Çarşamba günü Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Düzce’nin de payını alacağı belirtildi.

Eserleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hizmete Alacak
Hizmet hususunda kendileriyle yarışarak her yıl bir önceki yıldan daha fazla tesis inşa ettiklerinin altını çizen Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu:
“Bakanlık olarak her yıl tesisleri toplu olarak hizmete aldık. Bir gelenek haline getirdiğimiz toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyoruz. Aralarında barajlar, içme suyu, sulama, atıksu arıtma ve taşkın koruma tesisleri ile ağaçlandırma, ormancılık, milli park ve meteoroloji projelerinin yer aldığı 7,7 milyar TL'ye mal olan 375 dev tesisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle hizmete alacağız.”

Düzce'de açılacak 4 tesisin yatırım bedeli 22 milyon TL'yi geçiyor
Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Düzce'nin de payına düşeni aldığını vurgulayan Eroğlu "Düzce'de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü'nün tamamladığı 4 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alacağız." değerlendirmesinde bulunarak şunları kaydetti:
“DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Düzce'de yılda 5 milyon metreküp içme suyu temin edeceğiz. Bunun yanı sıra 12 yerleşim yeri ile 17.000 dekar araziyi taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde bakanlığımıza bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 22 milyon 331 bin TL'yi geçiyor" diyerek sözlerini tamamladı.”

Haber: Ö.YILMAZ