Fettullahçı Terör Örgütünün 2016 yılında gerçekleştirmek istediği hain darbe girişimini, Türk halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokağa ve meydanlara dökülerek geri püskürttüğü gün olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, dün akşam Anıtpark Meydanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Gölyaka Belediyesi, 6 yıldır olduğu gibi bu 15 Temmuz’da da, etkinliğe katılanlara çorba ikramı geleneğini sürdürdü. Gölyaka Belediyesi tarafından Anıtpark Meydanına kurulan stantta, Belediye Başkanı Yakup Demircan kazanın başına geçerek etkinliğe katılan vatandaşlara çorba ikram etti.

Konu ile ilgili Öncü Haber muhabirine açıklamalarda bulunan Başkan Demircan, “Biz bu çorba ikramımızı, 6 yıldır her 15 Temmuz’da Anıtpark Meydanında etkinliğe katılan vatandaşlarımıza yaparak geleneksel hale getirdik. Bu akşam da yine milli birliğimize kast etmeye çalışan hainlere karşı duran halkımıza çorba ikram ederek, belediye olarak bizler de küçük bir destek veriyoruz” dedi.