Elektik ve doğalgaza gelen zamların ardından Bolu Belediyesi geçtiğimiz şubat ayında tüm belediyelere örnek olacak bir karar alarak, 2 bin 500 ihtiyaç sahibi aileye 12 ay boyunca 300 lira elektrik, 6 ay boyunca 500 lira doğalgaz faturası desteği verme kararı almıştı.

İlk destekler hesaplara yatmaya başladı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın öncülüğünde alınan bu kararından ardından yapılan değerlendirmeler sonucu başvurusu kabul edilen ailelere destek ödemeleri başladı.  Bolu Belediyesi, şubat ayına ait ilgili faturalarını teslim eden ailelere ilk ödemeyi yaptı. Bu kapsamda ilgili ailelere şubat ayı faturaları için 300 TL’ye kadar elektrik, 500 TL’ye kadar doğalgaz destek ödemesi banka hesaplarına yatırıldı.

Askıda faturada ödenen miktar 11 bin TL’yi geçti

Öte yandan Başkan Özcan’ın vatandaşın zor gününde sosyal belediyecilik örneği sergileyerek hayata geçirdiği ‘Askıda Fatura’ uygulaması da hız kesmeden devam ediyor. Alan ellin veren eli, veren elin de alan eli görmediği projede bugüne kadar 102 ihtiyaç sahibi ailenin faturası hayırseverlerce ödendi. Toplamda 11 bin 685 liralık fatura ödemesi gerçekleştirilirken 305 fatura da ödeyecek hayırseverleri bekliyor.