Akçakoca Belediyesi’nin iftar çadırı kurmaktan vazgeçmesi, ekonomik zorluklar nedeniyle sofradaki ekmeği küçülen ilçenin yoksul kesimlerini üzmekle birlikte, iftar çadırının müdavimi olan üniversite öğrencilerinin beklentilerini de suya düşürdü.

Akçakoca Belediyesi’nin iftar çadırı işinde havlu atması üzerine ilçe genelinde kalan tek iftar çadırı, iş insanı Kadir Pandul’un kurdurduğu çadır oldu.

Ramazan’ın ilk günü, Pandul’un çadırından iftar yemeğini alanların arasında görülen Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Yazgan’ı görenler ise gözlerine inanamadı.

Akçakoca’da gelenek haline gelen belediye iftar çadırını kurmamanın ayıbı yetmezmiş gibi, Başkan Yardımcısı Yazgan’ın arkadaş grubuyla birlikte sınırlı sayıda dağıtılan yemek sırasına girmesi, ihtiyaçlı vatandaşların tepkisini çekti.

Başkan Yardımcısı Yazgan’ın belediyenin iftar çadırını kurdurtmak için Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a baskı yapması gerekirken, hayırsever işadamı Kadir Pandul’un çadırında yancılık yapması, yönetimde yaşanan acziyetin yanı sıra, pervasızlık ve halktan uzaklaşmanın bir yansıması olarak değerlendiriliyor.