Bu akşam gerçekleştirilen Düzce Belediye Meclisi Mart Ayı 2. Birleşimi, Düzce Belediyesi Meclis Salonunda Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 40 gündem maddesi görüşüldü.

Belediyenin kadrosuna 4 şef daha
Meclisin ilk gündem maddesi, norm kadro uygulamaları kapsamında 4 kişilik şef kadrosu ihdas edilmesi talebi oldu. Bir önceki birleşimde plan bütçe komisyonuna havale edilen talep meclisten oy çokluğu ile geçti. Böylece Düzce Belediyesi’nin kadrosuna 4 şef daha alınacak.

İller Bankası’ndan 15 milyon TL kredi alınacak
Yine bir önceki birleşimde asfalt yapımında kullanılmak üzere bitüm alımı için İller Bankası’ndan 15 milyon TL’lik kredi talebi için Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yetki verilmesi talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edilmişti.  Komisyon tarafından kabul edilen talep meclisten de oy çokluğu ile geçti.

Terminalin ortak giderini işletmeci karşılayacak
Mecliste görüşülen bir diğer önemli konu ise Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali yönetmeliğinde değişiklik yapılması talebi oldu. Terminalin ortak giderleri kapsamına giren doğalgaz faturasının müstecirlerden tek tek toplanması aşamasında sorun çekilmesi konusunda yönetmeliğin yeniden düzenlenmesi talebi plan ve bütçe komisyonuna hava edilmişti. Buna göre, terminalin mevcut işletmecisi olan belediye doğalgaz faturasını ödeyecek, tahsilâtını ise müstecirden metrekare başına yapacak.

Badur’dan “Zeytin Dalı olsun” talebi
Ayrıca Düzce Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nden gelen Yüksekova Belediyesi ile Düzce Belediyesi arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına kardeş şehir ilişkisi kurulması talebi meclisten oy çokluğu ile geçti. AK Partili Meclis üyesi Kadir Badur ise, Düzce Belediyesi’nin bölgeye bir yatırım yapması halinde isminin “Zeytin Dalı” olması konusunda talepte bulundu.

Haber: Ö.YILMAZ