Düzce’de koronavirüs vakası sayısı 4 bine yaklaşıyor. Her gün ortalama 70 yeni hastanın kayıtlara geçtiği kentte, vatandaşların kurallara sıkı sıkıya uyması virüsün kontrol altında tutulması için büyük önem taşıyor. Bu süreçte uyarılar da devam ediyor.

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Covid-19 salgınına karşı önem taşıyan 3 kuraldan biri olan sosyal mesafenin korunması ile ilgili hazırladığı uyarı afişlerini Düzce caddelerine astı. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer koordinatörlüğünde yürütülen çalışma kapsamında hazırlanan afişler ana arterler üzerinde yerini alırken, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de vatandaşları bir kez daha uyardı.

Koronavirüsten korunmak için mesafenin korunması, maske takılması ve hijyene artı önem verilmesi gerektiğini belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yaptığı yazılı açıklamada, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile hep birlikte mücadele etmeliyiz. Son günlerde artan vakaların önüne ancak mesafeye dikkat ederek ve maske takarak geçebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Maske dağıtımı ve denetimler yapıyoruz

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, pandemi sürecinden bu yana 2 milyonun üzerinde maskenin belediye ekipleri tarafından Düzceliler’e üretilerek dağıtıldığını kaydetti. Salgınla mücadelede maskenin her zaman takılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Özlü, şu ifadelere yer verdi: 3 milyon adet maske üretimine başladık. Ekiplerimiz maskeleri dağıtıyorlar. İsteyen vatandaşlarımız Kültür Merkezimizden maske alabileceği ofis oluşturduk. Ayrıca toplu taşıma araçlarına ayakta yolcu alınmaması konusunda denetimlerimiz sürüyor. Mesafeye dikkat etmemiz gerekiyor. Belediyemiz olarak Düzceliler’imizin sağlığı için her türlü önlemi almakta kararlıyız.”

Mesafeye dikkat edin

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşlarımızdan, hem bizlerin, hem de kendi sağlıkları için maske takmasını ve kalabalık ortamlarda 1,5 metre mesafeye dikkat etmesini önemle rica ediyorum.”