İsim ve logosunda değişim süreci geçiren 1881 Düzce Belediye Spor Kulübü, basketbol şubelerinde gerçekleşen iç ve dış transferler için imza töreni düzenledi.

“Yapılanmamız tüm Türkiye’de takdir gördü”

İmza töreninde Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, kameraların karşısına geçti.  2019-2020 sezonunun hazırlıklarına daha önceden başladıklarını söyleyen Kasapoğlu, kadın basketbol takımının yapılanmasını tamamladıklarını vurguladı. Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“2019-2020 sezonunun açılışını yapıyoruz. Kadın basketbol takımımızın yapılanmasını tamamladık. Önümüzdeki sezon için hazırlıklarımıza daha evvelden başlamıştık Bugün sözleşmelerimizi imzalayacağız. Her takımımız kıymetli ama kız takımımızın yeri ayrı. Burada yıllardır inşa edilmiş bir başarı hikayesi var. Hocalarımızın özverileriyle, oyuncuların katkılarıyla bir başarı elde edildi. Tüm Türkiye’de takdir gören bir yapılanma. Buradaki örnek yapılanmayı diğer branşlarımıza da uygulamak istiyoruz. İnşallah başarılı bir sezon geçiririz. Ben özellikle yönetici arkadaşlara ve hocalarımıza da çok teşekkür ediyorum. Hocalarımızın da birkaç cümle söylemesini arzu ederim. Buralara gelmemizin en büyük neden onlar. İnşallah bu başarının üstüne önümüzdeki sezon daha büyük zaferler ekleyip 1881 Düzce Belediye Basketbol Takımımızı daha yukarılara taşıyacağız.”“Ekonomik sorunları aşmak için her şeyi yapacağız”

1881 Düzce Belediye Spor Kulübü’nün yeni yönetim yapılanmasının geçmiş yıllara göre daha sivil bir yapıda olduğunu söyleyen Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, şu ifadelerde bulundu:

“Yönetimdeki arkadaşlarımızla bir araya gelirken ‘Düzce’de spor camiasına nasıl katkı sağlarız?’ düşüncesiyle bir araya geldik. Yönetici arkadaşlarımız arasında daha önce profesyonel olarak oynamış, sivil olarak yönetimsel anlamda destek vermiş ya da profesyonel olarak yönetimde yer almış arkadaşlar var. Önceki yıllardan farklı olarak sivil bir yönetim oldu. Yaşadığımız sıkıntılar var tabi. Türkiye’nin her yerinde, her kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntıları yaşıyoruz. Bunları aşmak için ciddi çaba harcıyoruz. Şunu söyleyebilirim; bizim bu takımları, sporcuları sahiplenmemiz noktasında bir problem yaşamayacağız. Elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız.”
 


“Hocalarımız maddi durumu gözeterek oyuncu seçiyor”

Son olarak, 1881 Düzce Belediye Spor Kulübü’nün transfer politikası hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Hocamızın istekleri doğrultusunda elimizden geleni yapıyoruz. Ekonomik tabloyu da dikkate almamız gerekiyor. Biz de başarılı olmak istiyoruz. Sezon içinde ya da sonunda tutmakta zorlanacağımız sözleri vermek istemiyoruz. Hocalarımız da sağ olsunlar istedikleri oyuncuları bu çerçevede değerlendiriyorlar.”


 
“Yapımızı tüm Türkiye’ye yayma derdindeyiz”

1881 Düzce Belediye Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Hakan Ateş, yıllardan beri süregelen bir başarının ateşinin yakıldığını fakat asıl önemli olan özelliğin bu ateşi büyütmenin olduğunu söyledi. Hakan Ateş, şu değerlendirmelerde bulundu:
“Ateş yakmaktan ziyade o ateşi daha da büyütmek önemli bir özellik. Düzce’yi yangın yerine çevireceğimizi düşünüyorum. Başkanımızın sözleriyle onur ve gurur duyduk. Bir alt ligde elde ettiğimiz başarıyı bu sene de devam ettireceğimize inanıyorum. Bunları yaparken silahlarımızı, oyuncularımızı değiştirmeyeceğiz. Bütçemiz doğrultusunda bir iki tecrübeli isim ekleyerek bu örnek yapıyı tüm Türkiye’ye yayma derdindeyiz. Hedefimize ulaşacağımızı düşünüyorum. Yabancı oyuncu düşünüyoruz. Ekibimize bütçemize en uygun oyuncuları alacağız diye düşünüyorum”

 

“U-18 Milli Takım’ın antrenörü ile anlaştık”

1881 Düzce Belediye Spor Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Musa Keskin, daha iyi yerlere gelmek için çalışmaların süreceğini söylerken, şu ifadelerde bulundu:

“Tabii zorlu bir süreçten geçiyoruz. Başarılı olmak için, başarıları tekrarlamak için elimizden geleni yapacağız. Başaracağımızı umuyorum. Bu yıl farklı; hem kızlarımız, hem erkek basketbol takımımız ve voleybol takımımız 1.Lig’de. Bugün yakın çevremizdeki illerde erkek basketbol takımları kapanıyor. Biz şu an iyi durumdayız. Daha iyi yerlere getirebilme çabası içindeyiz. Altyapılarla ilgili çalışmalar olacak. Canlandırmak istiyoruz. U18 milli takım basketbol antrenörü ile anlaştık. Bizim için avantaj olacaktır”


 
“Erkek altyapısında oluşum tamamlanacak”

Kadın Basketbol Takımı Altyapı Antrenörü Altuğ Kuru, geçen sezon yakalanan başarıyı bu sezon da devam ettirmek istediklerini söyledi. Kuru, şunları söyledi:

“Bayan takımı olarak amacımız 2001-2002 jenerasyonumuzu ilerleyen zamanlarda 2005-2006 kızlarımızla harmanlayarak Düzceli kızlardan oluşan bir takım kurmak. 2005-2006 jenerasyonumuz sezonu açtı. 18 Temmuz Spor Salonu’nda antrenmanlara başladılar. Bu sene de hedef kulüplerde iyi dereceler elde etmek. Erkeklerde de seçmeler başladı alt yapı için. Oranın da oluşumu yakın zamanda tamamlanacak”HABER: M.KADAŞ
GÖRÜNTÜ: T.AKARSU & K.ABAY