Muğla’da 5 ayrı bölgede çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları gönüllü vatandaşların da desteği ile canla ve başla devam ediyor. Düzce İsimsiz Eller Derneği (DİSDER) tarafından Düzceli hayırsever vatandaşlarında desteği ile toplanan bir tır dolusu yardım malzemesi, orman yangınının devam ettiği Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Sazak Köyü’ne ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan DİSDER Başkanı Bayram Uysal, “Düzceli hayırsever vatandaşlarımız ve firmalardan temin ettiğimiz yardım malzemelerini yola çıkartıyoruz. Ben yangın bölgesinde dağıtılmak üzere toplanan yardımlarda bize destek veren hayırsever vatandaşlarımıza, firmalarımıza ve dernek üyelerimize teşekkür ediyorum. Özellikle bu yardımları hiçbir ücret almadan götürmemize olanak sağlayan Süleymanoğlu nakliyata da ayrıca teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

Öte yandan sabah saatlerinde yangın bölgesine ulaşan DİSDER üyeleri gıda, kıyafet, yangın söndürmede kullanılmak üzere, kazma, kürek, powerbank,  pil ve el fenerlerinden oluşan yardım malzemelerini yangınzede vatandaşlara dağıtmaya başladı.

HABER: Savaş ARI